Web sitemize hoşgeldiniz.

Şık Pipolar İle İlgi Toplayın

Günümüzde en çok tercih edilen tütün ürünleri arasında pipo da var. Geçmişi çok eskiye dayanan ve köklü olan pipo, genellikle çok kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bir ürün. Bu malzemeler arasında ağacın ön plana çıktığını görüyoruz. Bunun yanı sıra son yıllarda lületaşı kullanılarak yapılan pipolar da mevcut. Bu ürünlerin hepsinin fiyatı ise kendi arasında değişiklik gösteriyor. Artık her bütçeye uygun bir pipo ürününü bulmak mümkün. Çünkü pipoların bir kısmı kaliteli iken bir kısmı daha düşük kaliteden üretiliyor. Bu noktada gül ağacından yapılmış olan pipoların en dayanıklı ve en çok satılan pipo olduğunu söylemek gerekiyor. Pipo aksesuarları da pipo ile beraber kullanılmaktadır.

Pipo Nasıl İçilir?

Pipo içimi için ilk olarak doğru bir şekilde pipo doldurma işlemini yapmak gerekmektedir. Bu etapta tütün satın almakla işe başlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra ise tütünü doğru bir şekilde yerleştirmek gerekmektedir. En önemli aşama da budur. Çünkü tütün doğru olarak koyulmazsa, pipo yanmayabilir. Sönen piponun ise tekrar yakılması zaman almaktadır. Bu yüzden en alt tabakaya dağınık bir şekilde ve gevşek duracak tütünü yerleştirmek gerekiyor. Sonraki aşamada bir tabaka daha oluşturmak lazım. Bu tabakanın biraz daha sıkı olması lazım. Son tabaka ise en sıkı tabaka olarak yerleştirilmelidir. Bu şekilde tütün doldurma işlemi bitmektedir. Tütün doldurulduktan sonra kibrit ya da çakmak ile tütünü yakmak lazım.

Pipo Fiyatları Nasıl?

Değişik türden yapılmış olan pipoların fiyatları da oldukça farklıdır. Bu aşamada gül ağacı kökü ve lületaşı ürünlere bakmak gerekmektedir. Çünkü piyasada en çok ilgi gören ve en çok satılan pipo modelleri bunlardır. Eğer ürün çok kaliteli ise fiyatlar yüksek olacaktır. Bunun yanı sıra çok daha ucuz olan pipolar da vardır. Böylelikle kesenize göre bir pipoyu kolaylıkla bulabileceksiniz.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Piponun değişik ve işe yarayan birçok aparatı vardır. Bunlar arasında pipo kaşığının çok önemli olduğunu söylemek lazım. Çünkü bu kaşık sayesinde tütün bastırılır. Bunun yanı sıra çakmak, sehpa ve temizleme çubuğu da aksesuarlar içinde yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ