Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kullanmanın Tarihi

Pipo genellikle belirli bir kesimin kullanmayı tercih ettiği tütün içme aksesuarıdır. Uzun yıllardır var olan ve Amerikan yerlilerinin bile barış çubuğu adı verdikleri bir araçla tütün benzeri maddeleri içtikleri bilinmektedir. Amerika’ya gelişi ve yayılması 16.yy’lı bulmaktadır. Eski bir tarih olan pipo pek çok ünlü kişilerinde içmekten keyif aldıkları tütün aksesuarlarındandır. Hatta hayal kahramanlarında bile pipo kullananlarını bulmanız mümkün.

Ünlü pipo kullanıcıların başında bilim adamı Albert Einstein gelmektedir. Clark Gable, Bernard Shaw herkesin tanıdığı bildiği pipolarıyla ön planda olan isimlerdir. Hayali kahramanların içinde eski dönemlerden tanıdığınız Temel reis ilk sırada yer alırken yeni dönemlerin en bilindik isimleri Hobbitlerdir. Sherlock Holmes da unutmamak gerekir.

Pipo Nasıl İçilir?

Pipo kullanmak bir kültürü, bir yaşam biçimini simgelemektedir. Simgelediği kavramların başında centilmenlik gelirken, bilgelik dinginlik de simgelediği kavramalardandır.

İçimi son derece keyiflidir. Dikkat etmeniz gereken ince noktalar bulunmaktadır. Bunların başında pipo seçimi gelmektedir. Pipo seçerken kaliteli malzeme kullanılarak yapılmış olan hava alma özelliği olan tütünün iti yanmasını sağlayacak malzemelerin kullanıldığı ürünleri tercih etmelisiniz.  Kaliteli bir pipo kaliteli içimler demektir. Hediye almak istediğinizde de piponun özellikle yapım malzemelerine dikkat etmeniz gerekir.

Pipo İçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Pipo içmek bir kültürdür. Pipoyu nasıl içeceğinizi bilmediğiniz zaman tütün içme keyfini yaşamanız çok da mümkün olmayabilir.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken kaliteli tütün seçmektir. Tütünü kafa kısmına ne kadar koymanız gerektiğine de çok dikkat etmelisiniz. Az koymanız tütünün birden yanmasına ve ağzınıza kötü bir tat gelmesine neden olur. Çok koymanız halinde de yanmayan kısımların olması yavan bir içim anlamına gelmektedir. Keyifli bir içim için orta karar tütün koymalı ve çok iyi yerleştirmelisiniz.

Pipo İçiminde Kullanılan Aksesuarlar Nelerdir?

Pipo aksesuarları içinde ilk sırada birbirinden farklı modelde pipolar gelmektedir. Olmazsa olmaz parçalardan bir diğer de çakmaklardır. Tütünün hızlı ve tam yanması için uygun çakmak modeline sahip olmanız gerekir. Pipo sehpası, tütünlerin kullanılmadığı zaman dinlenmeye bırakıldıkları araçlar olup temizlik için de pipo kaşıklarına, kazıyıcı ve pipo temizleme çubuklarına ihtiyacınız olmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ