Web sitemize hoşgeldiniz.

İlişkide Bulunması Gereken 6 Duygu

13 Haziran 2018

Her ilişki farklı farklı yaşanıyor ve iki kişiye göre şekilleniyor. Yaşadığınız her ilişkiye göre zaten bulunanlar sizin listenizde olmayacaktır ve gözünüze görünmeyecektir bunu da unutmayın ve iyi taraflarını da ilişkinizde görün. İlişkide bulunması gereken 6 duygu olarak özetlemeye çalışacağız. İlişkiniz sağlam bir merkezde ve sağlıklı olabilmesi için gereken, standart diyebileceğimiz herkes için geçerli olabilecek duygularımız ilk sırada yer alacaklar;

  • Aşk ve sevgi olmazsa olmanız olmalı. Mantığı herkes kurabilir ve kriterleri belirleyip işin içinden çıkabilirsiniz. Sizleri farklı yapan birbirinize karşı hissettiğiniz duygularınızdır. Güven, bulunması gereken şeylerde ilk sırada. Az çok karşınızdakine öncelikle insan olarak güvenebilir bir insan olduğunu düşünmeniz gerekiyor. İlişkide güven sağlamak ise zamanla oluşabilecek veya sizlere göre şekillenebilecek bir şey. Sonsuz bir güven diye bir şey olmadığını da unutmayın.
  • Karşılıklı saygı duymanız gerektiğini ve yapmak zorunda oldukları, yapamayacakları, öncelikle karşınızdakinin nelere ihtiyaç duyabileceğini konusunda empati kurmaya çalışmanız biraz daha saygılı olmanızı sağlayacaktır.
  • Kendinize bakmanız gerektiğini de unutmayın. Artık hayatınızda biri var siz zaten daha güzel görünmek istersiniz fakat zaman geçtikçe yokmuş gibi kendinize dönmeye başlayabiliyorsunuz. Özellikle çocuğunuz olduktan sonrada önceliğiniz değişeceği için ve vakit bulmakta zorlanabileceğiniz için unutmamanız gereken bir diğer konu.
  • İkili ilişkilerde diğer insanlardan farklı şeyler paylaşıyorsunuz ve heyecanlanmıyorsanız, kendinizi iyi hissettirmiyorsa, mutlu etmiyorsa sevgiliniz veya eşiniz olmasının ne anlamı var.
  • Huzur da, zaten bir çok şeyle uğraştığımızı düşündüğümüzde sevgilinizde ve eşinizde bulmanız gerekenlerden.
  • Eğleniyor olmanız da ilişkiniz açısından çok önemli, evlendiğinizde bile bir çok sorunu eğlenceli taraflarınızla çözebilirsiniz.

İlişkide bulunması gereken 6 duygu çoğaltılabilir veya ilişkinizin dönemine göre aradığınız şeyler farklılaşabilir olduğunu da belirterek bir düşünmenizi öneririz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ