Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook’ta İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

27 Ağustos 2018

Facebook, hizmet vermeye başladığı andan itibaren milyarlarca insan tarafından kullanıldı. Facebook’un bu kadar kısa sürede, bu kadar çok kişiye ulaşmasındaki en önemli etken, her sosyal ortama uygun olmasıdır. Okulda, işte veya arkadaş grubunda aktif olarak kullanılan bir uygulama olduğu için ister istemez herkes bir Facebook hesabına sahip olmaya başladı.

Çünkü arkadaş çevrenizin Facebook hesapları üzerinden yaptığı paylaşımları takip edebilmek için sizin de bir Facebook kullanıcısı olmanız gerekiyor. Yine aynı platformda paylaşılan fotoğraf ve video gibi verilerden haberdar olmak için Facebook’a kayıtlı bir insan olmanız şart. İşte bu nedenlerle, her gün milyonlarca insan Facebook’a kayıt oluyor.

Facebook’a kayıt olurken belirlediğiniz bilgileri, zaman geçince değiştirmek isterseniz yapmanız gerekenler çok basit. İsterseniz şimdi de, Facebook’a nasıl kayıt olabileceğinizi ve Facebook’a kayıt olduktan sonra isminizi nasıl değiştirebileceğinizi konuşalım.

Facebook’a Nasıl Kayıt Olabilirim?

Facebook’a kayıt olmak son derece kolay. Öncelikle ya Facebook uygulaması ile ya da internet tarayıcınıza Facebook yazmak suretiyle Facebook ana sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Ana sayfaya girdikten sonra “Hesap Aç” bölümündeki bilgileri doldurmanız yeterli. Bilgilerinizi girip “Kaydol” butonuna tıklayarak Facebook hesabına sahip olabilirsiniz.

Facebook’ta İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook’a kayıt olurken yazdığınız ismi, zaman içinde değiştirmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, Facebook’taki adınızı kolayca değiştirebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde:

  • Facebook profilinizin sağ üst köşesinde bulunan ok seçeneğine tıklayın.
  • Açılan menüden “ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Ayarlar bölümünden “Adın” seçeneğini seçin.
  • Adınızı girin ve ardından “Değişikliği Gözden Geçir” butonuna tıklayın.
  • Çıkan sayfaya şifrenizi girin ve “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayın.

Facebook isim değiştirme işlemi bu adımları izlediğiniz sürece son derece kolaydır. Eğer bu adımları sırayla ve doğru bir şekilde uyguladığınız halde isim değiştirme işleminizi gerçekleştiremezseniz Facebook yardım merkezine başvurabilirsiniz. Bu konuda online olarak uzmanlardan hizmet alarak çözemediğiniz isim değiştirme sorununu çözebilirsiniz.

Facebook hesabınızla ilgili işlemlerde ve değişikliklerde bulunmak bu adımlarla son derece basittir

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ