Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Sayfası Silme İşlemine Dair Her Şey

30 Ağustos 2018

Facebook sayfanızı artık kullanmak istemiyorsanız, Facebook sayfası silme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Sayfa kapatma ile ilgili bilgilerimiz aşağıda vereceğiz. Dilerseniz önce Facebook sayfaları ile ilgili birkaç bilgiye göz atalım.

Facebook Sayfası Nedir Ve Ne Amaçla Kullanılır?

Facebook sayfaları daha çok tanınmış kişiler, kuruluşlar, markaların ya da bireysel bir kişilik dışında Facebook’ta bir varlık sürdürmek isteyen herkesin oluşturabileceği bir sosyalleşme şeklidir. Facebook sayfaları, sayfayı açan kişi tarafında yönetileceği gibi, belirlenen kişi ya da kişilerce de yönetilebilir. Bu sayfalardaki paylaşımlar sayfanın açılma amacı doğrultusunda yapılabilir. Paylaşımlara Facebook hesabınızda olduğu gibi yorumlar ve beğeniler yapılabilir. Hatta kâr amacı gütmeyen doğrulanmış bir sayfaya sahipseniz amacınız doğrultusunda bağışta toplayarak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Doğrulanmış Sayfa Nedir?

Sayfanızın gerçek olduğunuza dair Facebook ekibi bir araştırma yapar. Bu araştırma sonucunda sayfanızın bilgileri doğrulanırsa, sayfanız doğrulanmış olur. Doğrulanmış sayfaların isimlerinin yanında şu işareti göreceksiniz:

Facebook Sayfası Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook sayfası silme işlemi için mutlaka yönetici olmanız gerekir. Eğer sayfada yönetici pozisyonunda değil iseniz bu işlmei gerçekleştirme yetkiniz yoktur. Yönetici pozisyonundaki kişilerin silme işlemi için izlemesi gereken yol şu şekildedir:

  • Sayfanın üst kısmındaki ‘Ayarlar’ atıklayın.
  • Sırası ile: Ayaralar – Genel – Sayfayı Kaldır – (Sayfanın Adı) Sil – Tamam

Yukarıdaki yolu izleyerek sayfanızı silebilirsiniz. Silme işleminiz 14 gün içinde tamamlanacaktır.

Sayfa Yönetici Nasıl Atanır?

Yönetici atama işini sadece sayfa yöneticisi yapabilmektedir. Aşağıdaki yolu izleyerek yönetici atayabilirsiniz.

  • Ayarlar – Sayfa Görevleri – Açılan kutuya görev vermek istediğiniz kişinin adı ya da e-posta bilgisii yazarak o kişiyi seçin – Editör – Ekle – Onayla

Ayrıca birinin görevini değiştirmek, birine görev atamak ya da birini görevden atmak için de, ‘Sayfa Görevleri’ üzerinden yapılmaktadır.

Sayfa Silme Talebini Nasıl İptal Edebilirim?

Sayfanıza girin. ‘Silme İşlemini İptal Et’ seçeneğine tıklayın. Bunu Onayla ve Tamam seçeneklerine tıklayarak devam ettirin. İzleyeceğiniz bu yol ile Sayfa silme talebiniz iptal edilecektir. Fakat unutmamalısınız ki, sayfa silme talebinizden itibaren 14 gün içinde bu işlemi uygulayabilirsiniz. Çünkü !4 gün içinde sayfanız tamamen silinecektir ve geri getirilmesi imkansızdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ