Web sitemize hoşgeldiniz.

En Çok Tercih Edilen Pahalı 5 Pipo Modeli

Pipo klas duruşu, sabırlı hazırlığı ve muhteşem tadıyla adından söz ettiren tütün ürünlerindendir. Pipo hazırlığının ve pipo seçiminin çok önemli olduğu pipo kullanıcıları tarafından çok iyi bilinmektedir. Pipo kalitesi veya tercihi çokta marka modelle alakalı değildir. Çünkü birçok en iyi marka pipolar da sorun yaşanabilmektedir. Dediğim gibi pipolar delikleri iyi yerleşmiş ağaç yapısı iyi olan ağızlığı sağlıklı olması açısından önemli adımları takip etmek gereklidir. Piponun en iyi yapım malzemesi gül ağacı kökü olduğu bilinmektedir. Bu yüzden kökten yapılan pipolar dikkatli sağlam işçilik gerektirirler. Pipolar usta ellerden çıkması gerektiğini özellikle ağız deliklerinin yerinde ve rahat üflenir olması gerekir.

En pahalı pipo en kaliteli pipo anlamına gelmez. Bu sadece pipo severlerin bulundurmak istediği en çok takip edip beğendiği pipo markalarını gösterir. Tabi bir de fiyatları oldukça göze çarpıcı ve yüksektir. En çok tercih edilen pahalı pipo marka ve modelleri dünya çapında İtalyan firma Savinelli’ ye ait. Birçok modeli herkes tarafından tutulmaktadır. Ama en çok tutulanı Savinelli Collection 2014 201 4R modeli 347,20 € fiyatıyla İtalyan şıklığını yansıtmaktadır. Bu modeli Leonardo Vitrivuano modeli 252,00€ ile satılan model pipo tercihler arasında ilk iki sırada yer almaktadır. Savinelli’ nin pipoları hariç birkaç firma daha sıralanabilir bu şekilde ancak gördüğünüz gibi dudak uçuklatan fiyatlar olmaktadır. Tabi ki tercih meselesi olan alımlar da kişinin durumuna kalmıştır.

En çok tercih edilen bu pahalı pipo marka ve modelleri içimi çok zevkli diye tercih edilmiyor. Bunu bilerek hareket etmekte fayda vardır. İçimi her pipo gibi olan bu markalarda cazip gelen dış yapısı ve el işçiliğinin mükemmeliyetçiliğidir. Böyle pipoya sahip olmak isteyenler ilk önce İtalyan markaları incelemelerinde fayda var. Çünkü İtalyan el işçiliği harika durmakta ve gösterişi ile göz doldurmaktadır. Tüm bunların yanında lüle taşı pipolar ve mısır koçanı pipolar yeni başlayacak ya da arada sırada içen pipo severler için uygun olup fiyat konularında da cep yakmayan durumdadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ