Web sitemize hoşgeldiniz.

E- Devlet Öğretmen Girişi Yapmak

10 Eylül 2018

E- Devlet Kapısı üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapılmaktadır. Bu başvuruya göre; sözleşmeli öğretmenlik yapmak isteyen vatandaşların öncelikle E- Devlet şifresi almaları gerekmektedir. E – Devlet şifresi alarak ücretli öğretmenlik başvurusu yapabilirler. E- Devlet öğretmen girişi sadece kadrolu, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlere sunulan bir seçenektir.

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E- devlet girişi için öncelikle şifre alınması gerekiyor. Şifre almak için herhangi bir PTT şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. PTT şubelerinden 2 Türk Lirası karşılığında temin edeceğiniz e- Devlet şifreniz ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizi daha kullanmadan kaybederseniz PTT üzerinden 4 Türk Lirası karşılığında yeni şifre talebinde bulunabiliyorsunuz. Ücretli öğretmenlik e- devlet üzerinden başvurulara açılmış olup yine e- Devlet aracılığı ile takibi yapılabilmektedir.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu E- Devletten Nasıl Yapılır?

Öncelikle e- Devlet sistemini açmanız gerekiyor. Bunun için e- Devlet Kapısına şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile birlikte giriş yapmanız lazım. Gerekli aşamaları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığının menüsünden ücretli öğretmenlik başvurusu maddesine ulaşmanız gerekiyor.
  • Milli Eğitim Bakanlığının menüsünden bulamaz iseniz site içinde sağ üstte yer alan size nasıl yardım edebilirim başlıklı arama motorunu da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey arama motoruna ücreti öğretmenlik başvurusu yazmak ve enter tuşuna basmaktadır. Dilerseniz arama sembolüne de basabilirsiniz.
  • Gerekli sayfa açıldıktan sonra başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
  • Aktif olduğunuz dönem, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve adınız soyadınız ilk karşılaşacağınız bilgilerinizdir. Eğer bilgilerinizde bir değişiklik söz konusu ise sayfada yer alan güncelleme linkine tıklamanız gerekiyor.
  • Sayfanın altında eğitim bilgileriniz yer alacak ve 4 adet şık sunulacak.
  • Bu aşamada hangisine sahipseniz ya da hangisini istiyor iseniz onu seçmeniz gerekiyor.
  • İlgili maddeleri seçtikten sonra seçtiğiniz maddelerin altında formlar açılacak. Bu formları doldurup kaydet ve ilerle demeniz gerekiyor.
  • Kaydet ve ilerle dedikten sonra e- devlet öğretmen girişiniz yapılmış olacak.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ