Web sitemize hoşgeldiniz.

Dış Mimari

Binaların fiziksel yapıları ile ilgilenen dış mimari estetik değerler aracılığı ile ön plana çıkarmaktadır. Mekânları yaratıcılık kavramı ile özleştirerek birinci sınıf kalitede sonuçlar çıkarmayı benimseyen iç mimarlar fiziksel çevreyi göz önünde bulundurarak hareket etmektedir. Konut,  saray ve dini yapılar aracılığı ile ön plana çıkan dış mimari peyzaj tasarımı olarak da adlandırılmaktadır.

Fiziki ortamı değiştirerek baştan yaratan dış mimari kentsel yapıların değişik bir form almasını desteklemektedir. Belirli bir düzen içinde işleme alınan dış mimari uygulamasında kültürel ve coğrafi kavramları göz önünde bulundurulmalıdır. Dizayn süresini farklılaştırmak adına belli bir çizgide ilerleyen mimarlar arzu edilen modelin gerçekleşmesi için yaratıcılık fikrini desteklemektedir. Dış mimari ışık sistemi ve önerilen desenleri detaylar aracılığı ile taçlandırarak profesyonel sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Dekorasyon çizimlerinde planlamayı güncelleyerek mekânın koşullarına uygunluk gösteren çizimler öngören dış mimari projede değişiklik yaparak mekanın son halini gözden geçirmektedir. Kusursuzluk anlayışı ile ön plana çıkan dış mimari taslak uygulamasını müşterileri ile paylaşarak daha olumlu sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Mekânın hayata geçirilmeden önceki halini detayları ile inceleyen mimarlar koşullara uyum sağlaması açısından önerilen fikirleri değerlendirmeye almalıdır. Villa, apartman ve bahçe alanlarını baştan yaratarak farklı olmasını destekleyen dış mimari özgün ve kültürel kavramları doğrultusunda mekanın kalitesinin artmasını hedef almaktadır. Konut tiplerinin fiziki ortama uyum sağlayıp sağlamadığını göz önünde bulunduran dış mimari yaşam çeşitliliği planlaması doğrultusunda hareket etmektedir.

Kentin dokusunu farklı yapılar aracılığı ile boyutlandıran dış mimari mekanını uygun ölçüler aracılığı ile tasarlamaktadır. Müşteri memnuniyetini birinci sıraya alarak a kalitede sonuçlar veren dış mimari teknik bilgiler doğrultusunda estetik değer uyandırarak farklı zevklerin ön plana çıkmasını desteklemektedir. Bir tür şehir plancısı olarak tanınan dış mimari kullanıcının ihtiyaçları doğru şekilde cevap vererek aydınlanmasını sağlamaktadır. Bütünleyici simgesi ile farklılığı ele alan dış mimari öncelikle iskelet sistemini işleme almaktadır. Şehrin dokusuna göre hareket eden dış mimari detaylar aracılığı ile hizmet anlayışını farklı kılmaktadır. İnşaat, sokak ve cepheleri belirli formlar aracılığı ile şekil veren dış mimari parametrelere dikkat ederek çalışmalarını sürdürmektedir.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ