Web sitemize hoşgeldiniz.

Diş Beyazlatmaya Bitkisel Çözüm

Herkes beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak ister. Bu şekilde güzel gülüşe sahip olmak için beyaz ve güzel diş yapısına sahip olmak gereklidir. Dişlerin sağlıksız olması birçok organı olumsuz etkiler. Günlük hayatta sigara kullanımı, aşırı miktarda çay ve kahve tüketimi, çikolatalar ve yiyecekler sararmış dişlere sahip olmanıza neden olur. Ayrıca kullanılan antibiyotiklerde sarartıcı ve çürütücü etkiye sahiptir. Birçok yöntem deneyip dişlerinizi beyazlatmakta başarılı olamıyorsanız bu sizin diş yapınızla alakalıdır. Diş rengi doğuştan gelir. Kimi insanın kemik yapısı bembeyazdır kiminin ise sarıya yakın o nedenle dişlerde sarıya yakın olabiliyor.

Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak için kolaylıkla uygulayacağınız birkaç yöntem;

  • İlk olarak günde 3 defa dişlerinizi düzenli fırçalamanız gerekir.
  • Ceviz mevsiminde henüz cevizler olgunlaşmamışken yeşil dış kısmını alıp dişlerinizi cevizin yeşil dış kabuğuyla ovalayabilirsiniz.
  • Çilek meyvesininde beyazlatıcı özelliği vardır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra fırçaya bir miktar çilek sürüp birde o şekilde fırçalayabilirsiniz.
  • Karbonatında beyazlatıcı etkisi vardır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra günde bir kez karbonatla da fırçalarsanız daha beyaz dişlere sahip olursunuz.
  • Adaçayının da beyazlatma etkisi vardır. Bir tutam adaçayını bir çay tabağına ufalayıp dişlerinizi adaçayıyla fırçalayabilirsiniz. Hafta da 2 kez yapmanız yeterlidir.
  • Karbonatlı karışım: Bir çay tabağına 1 çay kaşığı karbonat koyup üzerine 2 damla zeytinyağı ve 8 damla limon suyu damlatın. Tüm malzemeleri karıştırıp dişlerinizi fırçaladıktan sonra günde bir kez de bu karışımla fırçalayın.
  • Limon kabuğu da dişleri beyazlatmada faydalı ve pratik yöntemdir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra limon kabuğuyla ovun.
  • Gün içinde yenilen yiyeceklerden sonra ağzınızı suyla çalkalamanız da faydalı olacaktır.

ÖNEMLİ: Diş beyazlatma yöntemlerini dişlerini diş macunuyla fırçaladıktan sonra uygulamanız daha faydalı olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ