Web sitemize hoşgeldiniz.

Dayanıklı Pipolar İlgi Topluyor

Dünya tarihinde tütün içmek denildiği zaman şüphesiz ki akla gelen ilk ürün pipo olmaktadır. Son derece karizmatik bir ürün olan pipo, kendisini kullanan kişiyi olduğundan çok farklı göstermektedir. Pipo içen insanların her zaman özel olduğuna inanılır. Çünkü pipo insana farklı bir hava verir. Bu hava neticesinde insanlar daha karizmatik bir şekilde görünürler. Bundan dolayı genç kuşaktan kişiler de pipoya merak sarmışlardır. Bunun için üretilen pipoların son yıllarda çok büyük satış grafiklerine ulaştığını görüyoruz. İnsanlar pipo içerek daha değişik ve farklı görünmek istiyorlar. Fakat bu noktada pipo içmek için kısa süreli de olsa bir eğitim almak gerekiyor. Bu eğitim sonrasında pipo aksesuarları ile daha rahat bir pipo içimi sağlamak mümkün hale gelecektir.

Pipo Nasıl Yakılır?

Pipo içmek isteyenlerin ilk olarak güzel ve kaliteli bir tütün alması lazım. Bu tütünü ufaladıktan sonra pipo içine dikkatli bir biçimde koymalısınız. Bu işlemi yaparken 3 değişik tabaka oluşturmak gerekiyor. Bunu da gevşek tabaka ile başlatmak lazım. Sonrasında ise biraz daha tütün eklemeli sıkıştırmalısınız. Son tabakanın ise bu noktada oldukça sert olması gerekiyor. Böylelikle yakma işlemine kolayca geçmiş oluyorsunuz. Yakma sırasında ise kullanacağınız çakmağın özel pipo çakmağı olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için gazlı çakmak kullanmak en mantıklısı olarak karşımıza çıkıyor.

Pipo Hangi Malzemeden Yapılır?

Pipo yapımında genel olarak ağaç tercih edilir. Ancak ağaç türleri değişmektedir. Birçok farklı ağaç türü vardır. Bunların arasında en iyisi ise gül ağacıdır. Ülkemizde bu ağaçtan pek yoktur. Genellikle bu tip pipolar yurtdışından ithal edilmektedir. Ateşe karşı uzun ömürlü bir dayanma süresi vardır. Lületaşı pipo modelleri de bulunmaktadır. Bu tip pipolar genel olarak Eskişehir’de üretilmektedir. Fiyatları ise biraz pahalıdır.

Pipo Nereden Alınır?

Pipo alacaksanız ilk olarak bir bütçe belirlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise online ya da normal alışveriş seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bunun için alternatif çoktur. İnternet üzerinden pipo satın almak son yıllarda çok tercih edilmektedir. Çünkü bu platformlarda birçok kampanya vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ