Web sitemize hoşgeldiniz.

Dayanıklı Pipo Türleri Çok Şık

Pipo türleri artık tek bir modelden oluşmuyor. Eski yıllarda pipo üretiminin sınırlı olmasından dolayı genellikle aynı tip pipolar üretiliyordu. Ancak bu durumun değişmeye başladığını görüyoruz. Şimdi pipo üretmek ve pipo satın almak çok kolay. Bu yüzden her zevke ve beğeniye uygun olarak birçok değişik pipo modeli üretiliyor. Bu modellerin fiyatları ve kaliteleri ise çok büyük değişiklik gösteriyor. Her bütçeye uygun bir pipo modelini bulmak son derece basit. Pipo aksesuarları da ilgi çekiyor. Bunun nedeni ise aksesuarların hayati bir öneme sahip olması. Değişik malzemelerden üretilen ve pipolar ve aksesuarları, internet ya da normal mağazalar üzerinden satılabiliyor.

Pipo Nasıl Yakılır?

Pipo yakmak ustalık isteyen bir iştir. Bunun için ilk olarak kaliteli bir tütün almak gerekiyor. Sonrasında ise bu tütünü ufalamak lazım. Çünkü tütünü parçalanmadan ilgili yere koymak kötü bir sonuç verecektir. Ardından üç tabaka şeklinde tütünü yerleştirmelisiniz. İlk tabaka gevşek olmalı. Orta tabaka biraz daha sık. Son tabaka ise sert bir şekilde sıkıştırılmalı. Ardından da yakmak için sırf bunun için tasarlanmış olan bir çakmak kullanmalısınız. Bu noktada pipo çakmaklarından satın almak gerekmektedir. Bu çakmaklar genel olarak gaz kokusu içermeyen çakmaklardır. Değişik şekillerde üretilmiştir. Ayrıca bazılarının altında ya da yanında kaşık veya temizleme çubuğu bulunmaktadır. Yani birden fazla işleve sahiptir.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Piponuzu korumak amacı ile pipo sehpası satın alabilirsiniz. Bunların çok değişik modelleri vardır. Bu modeller değişik malzemelerden üretilmiştir. Genellikle ahşap ve bazen de deriden üretilmektedir. Çakmak ise pipo için en önemli aparatlardan birisidir. Çünkü bu ürünün kendisine has bir tarzı vardır. Kokusu yoktur. Bu yüzden çakmakların çok satıldığını görmekteyiz. Temizleme çubukları ile pipoyu temizleme işlemi sadece birkaç dakika içerisinde yapılabilmektedir. Pipo kaşığının görevi ise tütünü bastırmaktır. Tütün bastırma işlemi son derece önemlidir.

Pipo Nereden Satın Alınır?

Pipoya erişim sağlamak artık çok kolay bir iştir. Çünkü pipo satan birçok yer vardır. Bunların arasında en çok tercih edilen yöntem ise internet ile yapılan satın almadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ