Web sitemize hoşgeldiniz.

Çekici ve Şık Pipolar Alın

Pipo adı ile bilinen ve tütün içmeye yarayan ürünler, dünyadaki en eski aparatlar olarak bilinmektedir. Bunun nedeni ise ürünün geçmişidir. Çok eski yıllara kadar giden bir geçmişi olan pipo, Amerika’da yaşayan kabileler tarafında kullanılmış ve sonrasında ülkemize kadar gelmeyi başarabilmiştir. Ürünü bu kadar popüler bir hale getiren ise denizcilerdir. Bu yüzden denizciler, en çok pipo içen kişiler arasında bulunmaktadır. Piponun içimi farklıdır. Kendine özgü kuralları vardır. Bu kuralları bilmeden pipo içmeye çalışmak neredeyse imkansızdır. Pipo aksesuarları ise incelenmesi gereken bir konudur. En az pipo kadar önemli olan bu aksesuarlar, farklı model ve renkler ile karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunlara erişmek ise son derece basittir.

Pipo Nasıl Yakılır?

Pipo kullananların en çok merak ettiği konuların başında pipo yakımı gelmektedir. Çünkü pipo yakımı son derece dikkat isteyen bir konudur. Piponun içine bir miktar tütün koyarak işe başlamalısınız. Ancak bu tütün gevşek olmalıdır. Yani serbest bir şekilde bulunmalıdır. Ardından bir kat daha tütünü biraz daha sıkı şekilde eklemek gerekiyor. Son tabaka ise ağzına kadar dolmalı ve sert bir şekilde sıkıştırılmalıdır. Böylelikle tütün koyma işlemi sona erecektir. Tütünü yakmak için de kibrit ya da çakmak kullanabilirsiniz. Bunun için özel olarak üretilmiş olan çakmaklar var.

Pipo Hangi Malzemeden Yapılır?

Pipo üretilirken genellikle gül ağacı kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise ağacın son derece dayanıklı olmasıdır. Ayrıca bu ağaç ile yapılan içimlerde daha keyifli bir tat alabilirsiniz. Son yıllarda lületaşından yapılmış olan pipoların da olduğunu görüyoruz. Bunun rengi genellikle beyazdır ve oldukça şık bir görünüme sahiptir.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Pipo içenlerin kullanmak zorunda olduğu aparatlar vardır. Bunlar arasında en dikkat çekenlerden birisi çakmaktır. Pipo çakmakları genel olarak çok kalitelidir ve özel bir şekilde üretilmektedir. Bunun yanı sıra pipo temizlemek için dizayn edilmiş olan temizleme çubuklarını da kullanmak mümkündür. Pipo kaşığı ise doldurma sırasında işe yaramaktadır. Yani bastırma görevi görür. Piponuzu saklamak için pipo sehpası ismi verilen ürünü de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ