Web sitemize hoşgeldiniz.

16.yy’dan Günümüze Ulaşan Pipo Keyfi

Pipo ilk olarak 16.yy’da kullanılmaya başlandığı düşünülen bir araçtır. Tütün içmek için şimdilerde kullanılan ve ayrı bir kültürün simgelendiği pipo içmek belirli kavramları da işaret eder. Pek çok tanınmış isim pipo kullanıcısı olarak örnek olmaktadır. Albert Eistein bunların başında gelmektedir. Hayali kahramanlar için de en bilindik pipo içen kahraman Temel Reis’tir. Gerçek ya da hayali karakterlerin ortak özelliği centilmenliği, bilgeliği ve dinginliği simgelemeleridir. Pipo kültürünün temelini oluşturan kavramlardır.

Pipo Modelleri Nelerdir?

Pipo içmek isteyen ya da bu keyfi uzun zamandır yaşayanlar için birbirinden farklı modelde pipo bulmak mümkün olmaktadır. Okuma pipolarından eğik pipo modellerine farklı materyallerin kullanılarak üretiminden elde edilen pipo modelleri arasında hediyelik almak istediğinizde kararsız kalabilirsiniz.

Yılbaşı için yakınlarınıza hediye almak istediğinizde değerlendirmeye alabileceğiniz şık bir alternatiftir. Çevrenizde tütün içmeyi seven ve tütünü farklı yöntemlerle içmeyi tercih eden yakınlarınız için pipo satın alabilir tütün keyfini bir de pipoyla denemelerini sağlayabilirsiniz. Üstelik sigaradan daha zararsız olması özelikle sigara kullanan yakınlarınıza armağan olarak sunmanız için de geçerli bir nedendir.

Pipo Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Pipo yapımında sıklıkla kullanılan özel ağaçlar bulunmaktadır. Özellikle yaygın olanı gül ağacıdır. Uzun süreli kullanımı ve içim keyfini arttırması nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir.

Pipo seçerken dikkat edilmesi gereken kaliteli ürünlerden yapılmış olan pipoları tercih etmenizdir. Uzun süreli kullanımı olabilen bir tütün içme aracı olmasının dışında tütün keyfini yaşamanız için de kaliteli malzemede kullanılarak üretilmiş olması önemli bir detaydır.

Pipo Kullanma Kuralları Nelerdir?

Pipo aksesuarları piponuzu daha uzun süreli kullanmanızı sağlayan araçlar olup ayrıca tütün içme keyfinizi de arttıracak ürünlerdir.

Pipo kullanmanın bir kültür olduğu bilinen bir gerçektir. Tütün içmenin en klasik yöntemlerinden biri olup içmenin de belirli kuralları bulunmaktadır.

Öncelikle pipoya yeni başlayanların dumanı direk olarak alabilmeleri adına düz olan modellerle başlaması gerekir. Kaliteli malzemeden yapılmış olan bir model seçmiş olmanız gerekir. Kaliteli tütün kullanmanızın dışında ayrıca her kullanımdan sonra da temizliğini yapmalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ