Web sitemize hoşgeldiniz.

Ucuz ve Pahalı Pipo Filtrelerinin Farkları Nelerdir?

12 Ağustos 2017

Pipo filtresi, uzun vadede tütün kullanımı gerçekleştiren kişiler için zararlı maddelerden kurtulmayı tercih edenlere özgü çözüm yöntemi olarak geliştirilmiştir. Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz pipo filtresini seçerek piponuzu yakmadan önce yerleştirebilirsiniz. Böylece uzun süre boyunca tütün tüketimi gerçekleştirebilirken aynı zamanda filtre ömrü de yeterli uzunlukta olacaktır.  Her pipo için farklı boyutlarda pipo filtresi üretimi mevcuttur. Ancak pipo kullanımı demek en ağır tütünlerin bile zararsızca içilebileceği anlamına gelmemektedir. Filtre kullanımı sadece zararlı maddelerin vücuda girmesini engeller. Öyle ki geniş bir kitleye hitap eden pipo dünyasında pipodaki nem oranını değiştirebilen filtreler de üretilmiştir. Balsa filtreleri de denilen bu tür filtreler nem ve ıslaklıktan rahatsız olan pipo içicileri tarafından tercih edilmektedir. Ancak yine de filtre kullanımı bir tercih meselesidir. Çünkü pipo içerken hiçbir zaman ciğerinize çekemezsiniz bu doğru bir hareket değildir. bunun için bazı pipo kullanıcıları filtre kullanımını gereksiz bulmaktadırlar.

Pipo filtresi nasıl çalışır?

Günümüze kadar üretilen ve satışı bulunan filtreler tüm pipo çeşitleri için uyum sağlamaktadırlar. İki farklı yapıları bulunan filtrelerin özelliklerini zaman içerisinde görmek mümkündür. Aynı zamanda üretim amaçları ile toplum tarafından büyük bir ilgi görmektedirler. Pipo filtrelerinin ömrünü genellikle siz belirlersiniz. Ancak filtreler genellikle 5 kullanıma kadar hiçbir bozulma göstermezler. Tütünü koyduğunuzda ani bir duman çıkışı gözlemliyorsanız bu piponuzda veya filtrede bir tıkanıklık olduğunu gösterir. Bu tıkanıklıklar acı bir tat almanıza sebep olur. Pipo filtreleri, piponun şekil özelliği ile sap ve ağızlık bölümünü birbirinden ayıran kısma yerleştirilirler. İçim sırasında oluşacak olan olumsuz durumları engeller. Sürekli pipo kullanıcıları pipo filtresi kullanımına dikkat ederler. Ancak yeni başlayan birisi bu durumu göz ardı edeceğinden ilk içiminde ağzına tütün parçaları gelecektir. En başlarda oluşan bu olumsuz deneyimler yerini zamanla oluşacak olan pipo keyiflerine bırakacaktır.

Filtre temizliği gerekli midir?

Filtre temizliği her içimden sonra tekrarlanmalıdır. Diğer içim için hazır hale getirildikten sonra bırakılmalıdır. Pipoların ömrü herhangi bir çevre sorunu olmadığı sürece yaklaşık 10 yılı bulmaktadır. Filtre değişimi gerçekleştirilen pipolarda bölge için tekrar temizlik yapılmasına gerek yoktur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ