Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütün İçmenin En Keyifli Yolu Pipo

Tütün içmenin birden fazla yolu bulunurken en farklı olanı ve bir kültür olarak kabul edilen yöntemi pipo kullanmaktır. Pipo yeni bir alışkanlık değildir. Tarihine bakıldığında 16.yy’dan bu yana kullanılmaktadır. Birçok kültürde farklı şekilde kullanımları bulunurken günümüzdeki halini 1800’li yıllarda aldığını söylemeyebiliriz.

Görüldüğü gibi pipo geçmişten gelen tamamen bir tarih çizgisi içinde şekillenmiş olan özel bir araçtır. Pipoyla tütün içmenin keyfi de bir başkadır. Bu keyfe alışanlar tütünlerini farklı metotlarla içmeyi red ederken bu kültürün içinde centilmenlik, bilgelik ve dinginlik kavramlarıyla da beslenmektedirler.

Pipo Modelleri Neye Göre Seçilmeli?

Pipo seçmek istediğinizde eğer hediye alıyorsanız öncelikle bilmeniz gereken almak istediğiniz kişinin pipo kullanıp kullanmadığı.

Pipo kullanan sevdikleriniz için yapmanız gereken hangi modelden kullandığını öğrenmektir. Bu model üzerinden devam etmeniz bu keyfi tam istediği gibi yaşaması yönünde en doğru modeli seçmeniz konusunda dikkat etmeniz gereken bir detaydır.

Yeni başlayan kişilere hediye almak istediğinizde eğri ve kırmadamak modelleri tercih etmek yerine daha çok uzun olanları tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Yeni başlayanların pipoya alışması, ağızlarında tutabilmeleri ve içim keyfini tam almaları açısından en doğru modellerdir.

Pipo Kullanmanın İncelikleri Neler?

Pipo kullanırken kullanmak istediğiniz piponun kaliteli malzemeden üretilmiş olması dikkat etmeniz gereken ilk detayken bir değer detay kullandığınız tütünün de kaliteli olmasıdır.

Piponun tam anlamıyla bir keyif olabilmesi için kafa kısmına öncelikle filtre yerleştirmeli ve içine koymak istediğiniz tütün miktarını iyi ayarlamanız gerekir. Ne çok az ne de çok fazla olmalıdır. Tam orta kararda tütün koymanız eşit yanması ve dumanın size daha lezzetli ulaşması anlamına gelir.

Pipo Aksesuarları Neden Kullanılır?

Pipo aksesuarları kullanımının asıl amacı pipo keyfini daha kaliteli yaşamaktır. Pipo çakmakları özel yapım olup 90 derecelik açıyla bile tütünlerinizin yanmasını sağlamaktadır.

Pipo sehpaları piposunu bir sonraki içime kadar dinlendirmeniz gereken özel aksesuarlardır.

Temizlemek için kullandığınız pipo kaşığı ve pipo temizleme çubuğu da olmazsa olmaz pipo aksesuarlarındandır. Onlar olmadan temizliğinizi tamamlamanız ve bu keyfi kaliteli yaşamanız pek de mümkün olmaz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ