Web sitemize hoşgeldiniz.

SEVGİLİYE HEDİYELİK VEYA SEVDİKLERİNİZE HEDİYELİK EŞYA SEÇERKEN YAPMANIZ GEREKENLER

26 Aralık 2017

SEVGİLİYE HEDİYELİK VEYA SEVDİKLERİNİZE HEDİYELİK EŞYA SEÇERKEN YAPMANIZ GEREKENLER

Hediye ya da hediyelik eşya alma insanlığın varoluşundan beri değer verdiklerine sevgilerini göstermek için yaptıkları bir ritüeldir. Bu ritüel gerçekten hem çok özel hem de çok güzel bir jesttir. Çevremizdeki insanları hediyelerle mutlu etmek çok önemli bir detaydır. Onlara olan sadakatimizi ve teşekkürümüzü sunmuş oluruz böylece.

Peki, hediye alırken dikkat etmeniz gereken şeyleri hiç düşündünüz mü? Çoğumuz hediye alırken öylesine ya da çok beğendiğimiz şeyleri alarak hediye seçiyoruz. Oysaki bu çok yanlıştır. İşte bu yanlış tercihleri yapmamanız için size birkaç uyarımız var.

Hediyeyi Doğru Seçmek İçin Yapmanız Gerekenler

Öncelikle hediyeyi alacağınız kişi hayatınızda ne kadar yakında tuttuğunuz bir insan bunu kendinize sorun. Eğer çok özel bir insansa onun için hediye seçerken çok özenli davranmanız gerekir. Bu özeni hediyenin maliyetiyle ölçmeniz çok yanlıştır. Çünkü yaşanan şartlarda herkes sevdiklerine ev ya da araba alamaz. Ya da çok beğenilen markaların ürünlerini hediye etmek sizi aşıyor olabilir.

Orta halli bir ailenin çocuğuysanız ve ekonomi yapmayı öğrenmişseniz ucuz hediyelik eşya çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu durum sizi sevdiğiniz kişi karşısında küçük duruma düşürmez. Çünkü sevdiğiniz kişi sizin hediyenizi zaten beğenecektir. Sadece o hediyeyi alırken emek harcamanızı ister. Bu yüzden asla ve asla hediye alma işini son ana bırakmayın. Son ana bırakılmış hediyeler apar topar alınmış hediyeler olacaktır ve belki de dünyanın en kötü hediyesini almış olacaksınız. Pipo aksesuarları da buna dahildir.

Bunun dışında hediye alacağınız kişiyi kendinize yakın tutun. Onun yaşadığı ortamları iyi gözlemleyin ki onda olan bir şeyi ona tekrar almayın. Ayrıca beraber vakit geçirmek ne istediğini anlamanıza yardımcı olabilir.

Ne Tür Hediyeler Beğenilir?

Bu konuda net bir şey söylemek pek mümkün değil. Bu sizin bileceğiniz bir durum çünkü karşınızdaki kişiyi en iyi siz tanıyorsunuz. Anneye hediye alırken alınacak belli hediyeler vardır örneğin. Çoğu anne, anneler gününde çiçek almaya bayılır. Ama bazı anneler de solan çiçekleri gereksiz bulabilir. Bu durumlarda strateji değiştirip annenize bir çiçek buketi almak yerine orkide tarzı saksı çiçekleri alabilirsiniz.

Aynı şey sevgililer için de geçerlidir. Örneğin; kadınların takılara hayır diyemediğini biliyoruz. Fakat siz sevgiliye hediyelik eşya olarak kız arkadaşınız için küpe alırsanız ve kız arkadaşınız kulağının delik olmadığını söylerse hediyeniz fiyasko olabilir. O yüzden her şeyi mutlaka düşünerek hareket edin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ