Web sitemize hoşgeldiniz.

Sağlıklı Bir Şekilde Bronzlaşmak Çok Kolay

Yaz ayı denildiği zaman akla tatil ve deniz gelir. Denize giden kişilerin en büyük amaçlarından birisi ise bronzlaşmaktır. Güzel ve sağlıklı bir biçimde bronzlaşmak, kişiyi çok daha çekici bir hale getirmektedir. Bu noktada Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli gibi bir konuya önem vermek gerekmektedir. İşin püf noktalarını bildiğiniz zaman iyi bir sonuç almak çok basit olacaktır.

En İyi Bronzlaşma Yöntemleri

Bronzlaşma gelişi güzel bir biçimde yapıldığı zaman sağlığınızı olumsuz bir biçimde etkileyebilir. Bunun yanı sıra estetik açıdan da kötü bir görüntünün ortaya çıkması mümkündür. Bundan dolayı güneşlenirken, şunlara dikkat etmelisiniz;

Güneş Altında Çok Uzun Kalmayın: Güneşlenmek için çok ideal olarak tabir edilen bir takım saatler vardır. Örneğin sabahları güneşlenmek istiyorsanız, mutlaka 9’dan 11’e kadar olan süreyi tercih edin. Çok uzun bir süre boyunca güneşlenmeye gerek yoktur. Cildi açık olan kişiler, 10 dakika güneşlenirse yeterlidir. Koyu tenliler için ise ideal süre genellikle 20 dakika şeklindedir. Ancak bu süreyi, diğer günlerde artırmak mümkündür.

Şapka ve Güneş Gözlüğü Şart: Güneşlenirken, ışınların zararlı ve olumsuz etkilerinin de bertaraf edilmesi gerekir. Buna göre güneş gözlüğü kullanımı çok önemlidir. Gözlerinizin etkilenmemesi için mutlaka bir gözlük tercih etmelisiniz. Buna ek olarak başınıza güneş geçmesini engellemek istiyorsanız, kesinlikle bir şapka ile güneşlenmelisiniz. Bu sayede olumsuzlukların önüne geçmek mümkündür. Bir diğer önemli konu ise giyilecek kıyafetlerdir. Açık renkli giysiler üzerinden tercih yapılmalıdır.

Diğer Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı bronzlaşma için tercih edilebilecek başka yöntemler de vardır. Bu yöntemler sayesinde de vücudunuza ve dış görünüşünüze zarar vermeden bronzlaşabilirsiniz.

Duş Almak: Güneşlendikten sonra mutlaka duş almalısınız. Duşun ılık su ile alınmasına dikkat edin. Sağlıklı bronzlaşmak için nelere dikkat edilmeli noktasında duş önemlidir. Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli ile alakalı olarak bu yöntemi unutmamak lazım.

Cilt Nemli Tutulmalı: Bunun yanı sıra cildin nemli tutulmasına özen gösterilmelidir. Çünkü yaz aylarında cildin kuruması çok daha hızlı bir biçimde olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ