Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Sehpası Ne İşe Yarar?

Pipo aşama aşama doldurulan tütün haznesinin olduğu bir çeşit tütün içme aparatıdır. Tütününü kendi zevkinize göre seçtiğiniz piponun içimi diğer tütün ve tütün ürünlerine göre çok daha farklıdır. Tütün aşamalı bir şekilde doldurulduktan sonra ateş değmeden tütün yakılır. Ancak pipo çakmağı ya da pipo kibriti kullanmak oldukça önemli bir konudur. Çünkü pipo çakmakları ya da kibritleri piponun “cake” tabaksını ve tütünün tadını bozmaması için esans koyulmadan üretiliyor. Bu yüzden pipo aksesuarları çeşit çeşit ve fazla sayıdadır. Piponuzu yakmanız için pipo çakmağı ya pipo kibriti, temizlemeniz için pipo temizleme çubuğu, nemli ya da ıslak tutuş sevmeyenler için pipo filtresi ya da piponun muhafaza edilmesi için pipo sehpası.  Ancak en fazla sorunun geldiği konu pipo sehpasının ne işe yaradığı konusundadır.

PİPO NASIL MUHAFAZA EDİLMELİDİR, NASIL DAHA UZUN SÜRE KULLANILABİLİR?

Pipo olukça hassas bir tütün içme aletidir. Bu yüzden pipoya çok hassas davranılmalıdır. Diğer tütün ürünleri gibi kenarda bir yere koyarak muhafaza etmek piponuza ciddi zararlar verir. Bu yüzden piponun muhafazası için pipo sehpası üretilmiştir. Pipo sehpası, aslında en önemli pipo aksesuarları arasındadır. Çünkü piponun sabit bir şekilde kırılmadan, çatlamadan ve en önemlisi “cake” tabakası bozulmadan muhafaza edilmesini sağlar. Bilmeyenler için “cake” tabakası pipo içimiyle birlikte zamanla oluşan ve her pipo içişinizde daha çok keyif almanıza sebep olan bir tabakadır. Aynı zamanda pipo sehpası hassas ve genelde el yapımı olan piponuzun kırılmadan ya da çatlamadan muhafaza edilmesini sağlar. Böylelikle hem piponuzun ömrünü uzatmış hem de en güvenli şekilde muhafaza etmiş olursunuz.

PİPO SEHPASI PAHALI MIDIR?

Pipo sehpası, olabilecek en önemli pipo aksesuarları arasındadır. Çünkü pipo çok hassas bir alettir ve dikkatli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Bu yüzden pipo severler pipo sehpasına ihtiyaç duyarlar. Pipo sehpaları tıpkı pipolar gibi genelde el yapımıdırlar. Aynı zamanda ahşaptan yapılırlar. İşin içine el yapımı durumu girince tabi fiyat da biraz artmak durumunda kalıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ