Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Sehpası Almak Şart mı?

Pipo herkesin içtiği ya da sevdiği bir tütün aparatı değildir. Ancak sevenleri için ise kesinlikle her aksesuarının alınmaya değer olduğu bir tütün içme aletidir. Dipten uca dikkatlice doldurulması, yakarken dikkatli yakılması, sönünce külünün temizlenmesi gibi birçok karakteristik özelliği vardır piponun. İçmenin uğraş ve beceri gerektirdiği tütün içme aparatlarından olduğu için çoğu kişi tercih etmez. Sevenler için üretilmiş aksesuarlar da ne yazık ki biraz yüksek meblağlarda satılır. Ancak pipo sevenler için üretilmiş en almaya değer pipo aksesuarları; piponuzu muhafaza etmeniz için pipo sehpası, piponuzu yakmanız için pipo çakmağı ya da pipo kibriti, piponuzu doldurmanız için pipo kaşığı, piponuzu temizlemeniz için pipo temizleme çubuğu gibi aksesuarlar.

PİPO NASIL DOLDURULUR VE NASIL TEMİZLENİR?

Pipo çok nazik davranılması gereken bir tütün içme aracıdır. Çünkü çok narindir ve genelde el yapımı olarak satılmaktadır. Bu yüzden nasıl doldurulması gerektiği gibi unsurlar pipo içmeye başlamadan önce kesinlikle öğrenilmesi gereken konulardır. Öncelikle “cake” tabakasının oluşması için piponun tütün haznesi hayali bir şekilde üçe bölünmelidir. İlk bölüme olabildiğince gevşek şekilde tütün koyulmalıdır. İkinci kısma ise biraz daha sıkı bir şekilde tütün doldurulmalıdır. En son yani en üst kısma ise çok sıkı bir şekilde tütünler doldurulmalıdır. Bu şekilde yaklaşık beş-altı sefer içmeniz “cake” tabaksının oluşmasını sağlayıp pipodan her seferinde daha çok keyif almanızı sağlayacak. Temizlenişi ise bir pipo aksesuarı olan pipo temizleme çubuğu ile dikkatlice yapılır. Herhangi bir temizlik malzemesi kesinlikle kullanılmamalıdır.

PİPO SEHPASI NEDİR, PİPO NASIL MUHAFAZA EDİLİR?

Pipo çok hassas bir alet olduğu için muhafaza edileceği yerin de özel olması gerekiyor. Pipo aksesuarlarından biri olan pipo sehpası piponun muhafaza edilmesini sağlar. Genelde ahşaptan yapılır. Üstünde yarım daireler bulunur. Bu yarım daireler piponun yerleştirilmesi için yapılmıştır. Bu şekilde hassas olan piponun tam anlamıyla muhafaza edilmesi ve zarar görmemesi sağlanır. Aynı zamanda herhangi bir çatlak ya da “cake” tabakasının bozulması gibi bir durum söz konusu olmaz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ