Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kültürünü Yaşatmak

Çok uzun yıllardır tütün içme aracı olarak kullanılan pipo şimdilerde farklı tarz ve modelleriyle her zevke hitap edebilmektedir. Piponun farklı bir kültürden beslendiğini söylememiz gerekir. Dinginlik, centilmenlik ve bilgelik gibi kavramlarla özdeşleşen pipoyu kullanmak istediğinizde siz de bu kültürün içine dahil olmaktasınız.

Pipo kullanıcısı olmanın ilk yolu nasıl kullanmanız gerektiğini bilmenizdir. İyi bir pipo keyfi, kaliteli malzemelerden yapılmış pipodan geçmektedir. Kullandığınız aksesuarlarla bu keyfi daha da üst düzeyde yaşayabilmektesiniz.

Kaliteli Bir Pipo Keyfi İçin Hangi Pipo Alınmalı?

Pipo kullanan kişilere hediye almak istediğinizde ya da kendiniz için bir pipo seçmek istediğinizde pek çok farklı model arasında hangisini almanız gerektiği konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz.

Pipo seçmenin belirli püf noktaları bulunuyor diyemeyiz. Tamamen kişisel zevklere göre seçilmesi gereken bir aksesuardır. Eğri olan modellerde dumanın gelişiyle düz olan modellerde gelmesi arasında fark bulunmaktadır. Düz olanlarda direk dumanla buluşmaktasınız. Kimisi bundan hoşlanırken kimisi eğri modellerle dumanın daha yavaş gelmesinden keyfi alabilmektedir.

Hediye seçimlerinde yapılması gereken kullandığı pipodan yola çıkmaktır. Farklı tarzda bir model almanız riskli olabilir. Farklı malzeme kullanılarak üretilmiş olan aynı model pipolardan hediyelik seçimler yapabilirsiniz.

Pipo Gün İçinde Ne Kadar Süreyle İçilir?

Pipo keyfi yaşamak istediğinizde aldığınız pipoyla birlikte tütüne de dikkat etmeniz gerekir. Kalitesiz tütün kullanmanız sağlığınıza daha da zarar vermeniz anlamına gelmektedir.

Bir pipo hazırladıktan sonra bu keyfi yaşamanız en fazla 50 dakika sürmektedir. Piponun ölçülerine göre bu süre azalıp artabilmektedir.

Pipo Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Pipo aksesuarları pipo kullananların olmazsa olmaz parçalarıdır. Tam anlamıyla bir pipo keyfi yaşamak istediğinizde önceliğiniz temizlik olmalıdır. Her kullanımdan sonra öncelikle soğumasını beklemeniz gerekir. Piponuzu iki parçaya ayırarak kafa kısmında yer alan yanmış tütünleri temizlemelisiniz. Pipo kaşığı ve kazıyıcılar bu işlem için kullanılmaktadır.

Piponun ağızlık kısmı denilen gövde kısmı ve kafa kısmının ağızlıkla birleştiği bölümü temizlemek için de pipo temizleme çubuklarını kullanmanız gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra pipo sehpanıza piponuzu yerleştirerek bir sonraki kullanıma kadar dinlendirmeniz kaliteli bir pipo içimi için yapılması gereken son işlemdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ