Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kullananlar İçin En Uygun Hediyeler

Pipo 16 yy.dan bu yana büyük bir keyifle kullanılan aksesuarlardandır. Amerikan yerlileri olarak bilinen topluluklarda barış çubuğu adı verdikleri piponun en ilkel halini kullanmaktaydılar. Şimdilerde ise pipo içmek tam bir keyif aracıdır. Tütünün farklı şekilde içilmesinde kullanılan araçlardan biri bu kültürü yaşamak istediğinizde piponuzla beraber aksesuarlarına da sahip olmanız gerekir.

Pipo İçmek İçin Kullanılacak Çakmak Modelleri Nelerdir?

Pipo kullanıcısı olmak, iyi bir içim elde etmek için nasıl içilmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olmanız gerektirmektedir.

Pipoyu kaliteli şekilde içmenin yolu iyi bir çakmaktan geçer. Tütünü yeterli seviyede yerleştirmenizden sonra yakma işlemi için kullanacağınız özel pipo çakmakları sayesinde tek seferde tütünlerinizi yakabilir ve içime hazır hale getirebilirsiniz.

Modeller içinde günlük kullanım için tercih edebileceğiniz sade ve renkli tasarımlı bulabilmektesiniz. Hediye almak istediğinizde görselliği olan daha şık ve zarif tasarımları tercih etmeniz gerekir. Fiyat aralıkları da almak istediğiniz çakmağın özelliğine göre değişmektedir.

Pipo Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Pipo temizliği son derece dikkatli olunması gereken ve bilinçli yapılması gereken bir işlemdir. Öncelikle pipo içimi bittikten en az 2 saat sonra pipo temizliğine başlanmalıdır. Soğumadan pipoyu temizlemeye başlamanız piponuzun kulanım şeklinde bozulmalara neden olacaktır.

Pipo aksesuarları içinde yer alan pipo temizleme çubukları ve pipo kaşıklarıyla, kazıyıcılar temizlik işleminde kullanmanız gereken parçalardır. Kafa kısmında yer alan tütün kaşık ve kazıyı yardımıyla iyice temizlemelisiniz.

Gövde kısmı ve kafa kısmının gövdeyle birleşim yerini temizleme çubuğuyla güzelce temizlemelisiniz. Temizleme işlemi bittikten sonra piponuzu dinlendirmek üzere pipo sehpanıza yerleştirmelisiniz. İyi bir pipo içimi sağlamak için aynı pipoyu kullanmak istediğinizde 24 saat beklemeniz de fayda bulunmaktadır. Gün içinde farklı saatlerde pipo içmek istediğinizde birden fazla pipoya sahip olmanız gerekir.

Pipo Ne Kadar Süre İçilmektedir?

Pipo keyfi yaşamak istediğinizde ortalama 40 ila 50 dakika boyunca içim gerçekleştirebilmektesiniz. Tütünü yerleştirme şeklinizde bu keyfin yarım kalmaması için son derece önemlidir. Kafa kısmına ne çok fazla tütün koymalı ne de çok az tütün yerleştirmelisiniz. Birkaç deneme sonrasında doğru miktarda tütün koymaya alışmaktasınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ