Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kaşıkları Fiyat Aralığı Nedir?

10 Ağustos 2017

Pipo yaklaşık olarak 2000 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Ancak bilinen ve kullanılmaya başlanan zaman 200 yıl öncesi kadardır. Tütün maddesi ile kullanılan zevk verici bir maddedir. Pipo içerler için çeşitli ağaç köklerinden yapılarak 100 TL ile 1000 TL arasında satılmaktadır. Yeni başlayan ve merak eden pipo severler lüle taşından yapılmış pipoları almaları tavsiye edilir. Çünkü pipoya konulan tütünü kurutmadan nemli tutarak içimi sağlanacağından daha yumuşak ve içimi kolay olur. Ancak sert sever pipo içicileri gül ağacı kökünden yapılan pipoları tercih ederler. Çünkü gül ağacı kökünden yapılan pipolar tütünü kurutarak, tütün tadının daha sert ve hissedilir olmasından dolayı en çok tercih edilendir.

Pipo nasıl kullanılır? Ne gibi malzeme gerektirir? sorularının cevabını vereyim sizlere… Pipo marketlerden, tekel bayilerinden aldığınız sigaraları yakıp içmeye benzemiyor. Çünkü piponun tütününü özel alacaksınız, ellerinizle pipoya dolduracaksınız sonra da tadına vararak içebileceksiniz. Özel pipolar için üretilmiş tütünleri alıp azar azar ekleyeceksiniz pipoya ne çok sıkışıp daralacak tütün ne de az kalıp içinde tütün varlığını hissedemeyeceksiniz. Yani tam ortası azar azar yeteri kadar dolduracaksınız. Doldurduğunuz pipolar tütünün nemli olmasından ve dışarıyla teması olmasından dolayı pipo temizliği yapmak için, pipo filtresini temizleyebilmek için pipo kaşığı üretilir ve satılır. Bu pipo kaşığı fiyat aralığı ne kadar? Derseniz 10 TL ile 50 TL arasında fiyatlarla piyasada bulmak mümkündür.

Pipo içimi zevkli ve gösterişli bir zevk ürünü olup gerçekten sevenler için zahmeti çoktur. Çünkü bir sigara ya da nargile gibi değildir. Pipo temiz kullanılırsa zevk vermeye devam eder. Bundan dolayı pipo kaşığı fiyatları ne olursa olsun pipo severler almak isteyecektir. Özellikle pipo severler gül ağacı kökünden yapılan pipoları dinlendirerek içmelidir. Temizliğini de iyi yapmalıdır. Çünkü içeride kuruyan ve tütün çemberini tıkayan zararlı maddeler olacaktır. Tam da bu yüzden pipo kaşıkları pipo içicileri için önemli bir maddedir. Ayrıca bu pipo kaşıklarını pipoları temin ettiğiniz gibi internet üzerinden ya da satış mağazalarından kolaylıkla temin edebilirsiniz.    

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ