Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kaşığının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

20 Ağustos 2017

Pipo sevenleri için vazgeçilmez bir tütün aparatı. Ancak Türkiye’de çok fazla pipo kültürü yok. Çünkü pipo kullanmak biraz zahmetli bir işlem. En zahmetli kısmı ise pipoya tütün doldurup, içilen tütünü temizlemek. Çünkü pipoya tütün çok dikkatli bir şekilde doldurulmalı ve “cake” tabakasının oluşumu sağlanmalıdır. Cake tabakası ise piponun tütün haznesinde içimlerden sonra zamanla oluşan ve her içimde daha çok keyif veren bir tabaka. Bu yüzden piponun temizliği  de çok dikkatli yapılması gereken bir durum. Pipo kullanmak bu kadar zahmetli olduğu için de bir çok kişi tarafında çok fazla tercih edilmemekte. Ancak sevenleri için piponun temizliğini kolaylaştıran pipo kaşıkları üretilmiş. Bu sayede pipo sevdalıları kolayca cake tabakasını bozmadan pipolarını temizleyebilmekteler.

PİPO KAŞIĞI NEDİR, NE İŞE YARAR?

Pipo kaşığı piponun tütün haznesinin kolayca ve dikkatlice temizlenmesini sağlayan en önemli pipo aksesuarlarından biri. Genelde metal olan pipo kaşığı görüntü olarak da normal bir kaşığı andırır. Türkiye’de çok fazla kültürü olmadığı için pipo kaşıkları ve diğer pipo aksesuarları genelde internette satılıyor. Pipo kaşıkları piponuzun tütün haznesinde içtiğiniz ve artık kullanılamayacak olan tütünün temizlenmesini sağlar. Kullanım şekli ise kullanılmış olan tütünün kaşık yardımı ile piponuzdan alarak yapar. Bu işlemler sırasında uzun sürede ve zahmetli bir şekilde oluşmuş olan cake tabakasının zarar görmesini engeller. Böylelikle rahat ve zararsız bir pipo tütün haznesinin temizliği yapılmış olur.

PİPO KAŞIĞI İNTERNETTEN ALINABİLİR Mİ, İNTERNETTEN ALINAN PİPO KAŞIKLARI KALİTELİ MİDİR?

Pipo aksesuarlı genelde internet üzerinden satılıyor. Yani kolaylıkla pipo kaşıkları internetten alınabilir. Ancak pipo aksesuarları genel olarak diğer tütün aksesuarlarına göre pahalılardır. Bu yüzden pipo kaşığının da olabilecek en ucuz fiyatlı hali internette bulunabilir. Pipo kaşıklarının kalitesi genelde biçilen pahaya göre değişir. Çünkü fiyat arttıkça kullanılan materyalin kalitesi de artar. Böylelikle biraz pahalı ama kaliteli bir pipo kaşığı satın alınmış olunur. Aynı zamanda alınacak olan pipo kaşığının kalitesi konusunda da satıcının oylaması ile de biraz olsun fikir sahibi olunabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ