Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kaşığı Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanı

26 Ağustos 2017

Pipo temizliğine önem veren kullanıcılar tarafından vazgeçilmez bir aksesuardır pipo kaşığı. Pipoya aşina olmayan kişiler tarafından pek bilinmez. Pipo kaşığını internet sitelerinden veya pipo satış noktalarından temin etmek mümkündür. Pipo kullanımı sadece tütünü yerleştirmekten ibaret değildir. Çeşitli pipo aksesuarlarının bulunması da bu durumu bize kanıtlamaktadır. Pipo kullanımını seven kişilerin özellikle ürünün temizliğine önem göstermeleri sağlık açısından çok önemlidir. İçerisine konan tütün zamanla bu malzemeye kir gibi çeşitli etkiler bırakmaktadır. Yoğun tütün kullanımı sonucu pipolar zamanla kirlenirler veya tıkanma gibi bazı sorunlar gösterebilirler. Uzun süre bakımı yapılmadan kullanılan pipoların kullanım ömrü de daha az olmaktadır. Bakım yapmak pipoların kullanım ömrünü arttırır. Pipo ömrünü belirleyen bir başka etken ise piponun yapıldığı malzemedir. Lüle taşından yapılan pipolar gül ağacıyla yapılanlara göre daha uzun ömürlü olmaktadırlar.

Pipo kaşığı nedir?

Pipoları kazımak amacıyla kullanılan bu malzemeye pipo kaşığı denmektedir. Pipo tamamen soğuyup kuruduktan sonra kullanılırlar. Bu kaşıklar piponun içerisine sokularak kullanılırlar. Soğuması tamamlanmış pipo içerisinde hiçbir kalıntı bırakmadan temizlerler. Pipo duvarlarında biriken zararlı maddeler bu kaşık yardımı ile dışarı atılır. İçerisinde kurumuş olan tütün içimi zorlaştırır ve pipodan alınan verimi düşürür.  Kaşıkla temizleme işlemini gerçekleştirirken pipoya oldukça hassas davranılmalıdır. Kaşıkla kazınan maddelerin boşaltılması için pipoyu herhangi bir yere vurmaktan kaçınılmalıdır. Özellikle taş yapılı purolar bu durumdan çok fazla zarar görürler.

Pipo kaşığı nasıl görünür?

Görünüş olarak bir çakıyı andıran pipo kaşıkları uç kısımlarında bulunan sivri kısım ile piponun içinde biriken zararlı maddeleri kazımak için kullanılırlar. İnce olan yapısıyla piponun iç kısmına rahatlıkla ulaşabilirler. Kazıma işlemini gerçekleştirmek için kaşığın diğer ucunda tutma bölümü mevcuttur. Bu sayede soğuması sonlanmış pipo rahatlıkla temizlenmektedir. Küçük bir yapısı bulunan kaşık ile temizlik yapmak oldukça hızlıdır. Hafiftir ve rahatlıkla taşınabilir. Pipoların taşındığı küçük setleri bulunmayan kişiler ceplerinde rahatlıkla pipo kaşığını taşıyabilirler. Pipo kaşıklarının da pipo temizliğinin ardından temizlenmesi gereklidir. Kaşığın kendi temizliği için ise ılık su ile ıslatılmış pamuğu kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ