Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Pipo, tütün içmenin zevk ve tat verdiğini anladığınız bir içicilik durumudur. Pipo sigara gibi ucuz ve basit bir şey değildir. Pipo kullanmak cesaret işidir. Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hemen dile getireyim sigara içimi artık çocuklara kadar düştü. Ki içtiklerinde ne bir tat ne de bir zevk bulamazsınız. Ayrıca sadece katran ve zefirin zehrine boğulursunuz.  Ama bir pipo böyle mi? Hayır tabi ki de pipo sadece tütün tadına vardığınız zevk aldığınız, pipoyla tütünün neminin ağzınıza geldiği bir şeyden bahsediyorum. Pipo yerinde ve olması gibi yakıldığında zevk veren bir şeydir. O yüzden pipoyu adım adım hazırlayacaksınız. Ondan sonra çektiğiniz zahmetin tadına varacaksınız.

Pipo kalitesi nasıl anlaşılır? Pipo yapıldığı ağaçtan tutunda yakmak için kullandığınız tütüne kadar önemlidir. Ha sadece piponun kalitesini derseniz ağaç kökü ya da taş belki mısır koçanı birçok malzemeden yapılabilir. Önemli olan ve kalitesini katlayan yapan ustanın el işçiliği ya da fabrikanın yaptığı işin mükemmel olmasıdır. İşte tam da bu yüzden işi bilen bir usta ve gül ağacı kökü kullanılarak yapılan pipo kalitenin ta kendisidir. Bir de şu var ki pipoların deliklerinin yerinde ve düzgün açılmış olması çok önemli bir detaydır. Gül ağacı kökünden yapılmış ama ağızlık filtresi olması gereken açıda ve yerde değil işte bu pipoyu atmanıza bile neden olabilmektedir. Yani her şey malzemeyle bitmiyor.

Pipolar gerçekten kullanımı zahmetlidir. Bilmek gerekir, dikkatli ve sabırlı davranmak gerekir. Pipo kalitesi elinden çıktığı ustayı kıskandıracak düzeyde olması gerekir. Örneğin; ünlü pipo markalarından biri pipo serisi üretiyor. Malzemeye diyecek yok en kaliteli malzeme ama gelin görün ki fabrika da ağız filtresi takılmak için açılan delik yanlış yere açılıyor. Piponun çukuruna gelen deliği karşılamıyor. Onun için ünlü marka pipoları Çin malı pipolar gibi yok sayacak şekilde eritmeye çalıştı. Bu durumları yaşamamak için marka deyip güvenmeyeceksiniz. Ağacını delik yapılarını inceleyecek bakacaksınız. Sonra sadece süs olsun diye taşımak zorunda kalırsınız. Tavsiyem pipo alırken bir bilene danışın…

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ