Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Fiyatları Arasında Neden Fark Var?

18 Ağustos 2017

Pipo tütün içicilerinin daha sağlıklı zevk aldıkları maddedir. Pipo severler bilirler ki tütün içmek bir sanattır. Bundan olsa gerek pipo içenler hep naif, sabırlı ve sanat ruhlu insanlardır. Nedendir bilinmez genelde erkekler içmektedir. Halbuki birçok kadın sigara tiryakisidir. Sorduğunuzda sigaradan vazgeçemeyeceklerini tütün içmekten hoşlandıklarını söylerler. İşte tam da bu açıklamanın ardına şu geliyor akıllara bu kadar tütün seversiniz de neden sade ve sağlıklı tütün içme taraftarı değilsiniz. İşte burada şu geliyor akılına insanın hazırcılık ve rahatlık insanlarda en önemli kriter olmuştur. Çünkü pipo bir sigara gibi pakette hazır cebimizde olamaz. Sigarayı paketten çıkar ağzına sok ve yak işte bütün olan bu… Ama pipo böyle değil piponu al içine azar azar tütün ekleyerek yak ve içmeye hazır olmasını bekle zor iş doğrusu…

Gelelim pipolara, pipo fiyatları arasında neden bu kadar fark var? Pipoların yapıldığı maddeden ağızlığa konulan filtrenin kalitesi ve piponun dış görünüşü için yapılan işlemeye varana kadar fiyat değişikliğini sağlayan unsurlar vardır. Şöyle düşünün bir gül ağacı kökünden yapılmış pipoyu mu tercih edersiniz yoksa lüle taşı ya da mısır koçanından yapılmış pipoyu mu tercih edersiniz? İşte fiyat farkı burada gözler önüne konuluyor. Tabi ki gül ağacı kökünden yapılmış pipoyu tercih ederiz ki en iyi pipo malzemesidir.

Lüle taşı, mısır koçanı bu tarz malzemeler yeni pipo kullanacaklar için tercih meselesi olmaktadır. O yüzden yeni kullanıcıları hem alıştırmak hem de fiyat konusunda ürkütmemek için daha ucuz ve alınası fiyatlarla pazarlanmaktadır. Tabi sadece malzeme değil bu uçurum fiyat farkına sebep. Bu pipo fiyatları arasındaki farkın büyük sebeplerinden biride el işlemeciliğidir. Üzerine işlenen motifler delikleri oyma şekilleri bütün bunların hepsi pipo fiyatlarını oynatmaya sebep olmaktadır. Pipo fiyatları ne kadar yüksek olup olmaması piponun kaliteli olduğunu göstermez. En kaliteli en pahalı pipolarda bile sıkıntılar olabilmektedir. İşte bu yüzden siz pipo severlere ve siz pipo alacak meraklılara tavsiyem fiyatlarına bakıp bu kusursuzdur, bu pipo harikadır diyemeyiz.   

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ