Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Filtresi Ucuza Bulunur mu?

Pipo da bir tütün ürünü olmakla birlikte içmesi ve hazırlaması zor olan zevk verici bir maddedir. Sigaraya kıyasla sağlığı daha az tehdit eden pipo sevilen bir tütün ürünüdür. Pipo da tıpkı tütün ürünlerinin hepsi gibi akciğere, göğüs kafesine ve nefes borusuna zararlıdır. Tabi ki diğer organlara da zarar vermekte ancak bir akciğere verdiği zararı vermemektedir. Yine de pipo severler bütün bunları bilerek içmeye davam etmektedir. İçiciler vereceği zararı çok iyi bildiklerinden en aza indirmek için o zararı her şeyi ince ayrıntısına kadar düşünürler. Bu zararı en aza indiren tabi ki yok etmeyen bir adımda pipo filtresidir.

Pipo içerken çıkan dumanı içlerine çekmeleri tavsiye edilir bir durum değildir. Zaten o dumanı içine çekmeleri yanlış ve tadı bozucu etki yaratmaktadır. Bundan dolayı filtreler içiciye göre gerekli olup olmadığı söylenir. He pipoda filtre bulunmaz. Buna bağlı olarak da pipo filtresi ucuza bulunur mu? diye araştırmakta fayda vardır. Pipo sapı ile ağacının birleştiği yerde hemen hemen 9 mm’ lik bir boşluk bulunmaktadır. Sanki tamda filtreye uygun bir boşluk bırakılmış gibidir. O yüzden pipolarına filtreyi takmak kullanan kişiye kalmıştır. Pipo kullanıcısı uygun fiyatlarla pipo filtresi alarak piposuna takmalıdır. Bu filtre özelliğinin en kötü sistemi temizliğidir. Pipo filtresi belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Temizliği pek mümkün olmadığından değişimi daha sağlıklı olacak ve dumanını içinize çekmemeye yardımcı olabilecektir.

Pipo filtresinin bir başka faydası da içimi daha iyi hale getirmektir. Pipoda tütünün ve içimin nemli olması önemli bir adım olduğundan filtreler de içimi nemli tutarak daha kolay içilmesini sağlar. Pipo içicilerinin filtre kullanmamalarının en büyük sebebi nemden ve ıslaklıktan rahatsız olmalarıdır. Ancak karbondioksitin en iyi emilmesini sağlayan filtrelerdir. Bunlarda ‘Balsa filtreleri’ balsa ağacından yapılmış filtrelerdir. Ayrıca metalleri de vardır. Bu filtreler ucuza bulunan pipo filtreleri arsındadır. Hem de sağılığımızı korumamıza yardımcı olabilmektedir. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi sevgili pipo severlerin filtre kullanmamalarının en büyük sebebi filtre temizliğine uğraşmak istememeleridir.     

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ