Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmak Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

28 Ağustos 2017

Pipodaki tütünü yakmak için pipo çakmağı kullanmak en doğru tercihtir. Sigara içmeye nazaran pipo içmek daha keyif veren bir tercihtir. Daha uzun süren keyifler için pipolar tercih edilir. Yıllarca pipo kullanan kişiler bu zevklerinden kolayca vazgeçemezler. Gençler arasında daha az tercih edilen pipoların içimi zaman ve sabır gerektirmektedir. Pipo kullanmanın bir sabır işi olduğunu, pipo yakmanın zorluğu kullananlar çok iyi bilirler. Bu görüşler yıllardır kabul görmüş olup uzun yıllar pipo deneyimi olan kişilerin görüşleridir. Pipoyu yaktıktan sonra sönmeden içebilmek büyük bir ustalık işidir. Pipo çakmakları diğer çakmaklardan daha farklıdır. Normal çakmaklar ile pipo yakmaya kalkıştığınızda elinizi yakabilirsiniz. Bu yüzden özel pipo çakmakları piponuzu yakmayı kolaylaştıracak tasarımda üretilmişlerdir.

Pipo çakmağı nasıl kullanılır?

Gerçek bir pipo keyfi için pipo çakmağını nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz. Pipo içmek her aşamasıyla basite alınmayacak titizlik gerektiren bir zevktir. Ama zaman geçtikçe pipo kullanmak günlük alışkanlıklarınız kadar rahat hale gelecektir. Öncelikle pipo doldurmayı öğrenmelisiniz. Pipoyu çok sıkı bir şekilde doldurmak dumanınızın azalmasına sebep olacaktır. Çok seyrek doldurmak ise piponuzun aniden yanıp sönmesine neden olur. Bu iki istenmeyen durumu da göz önüne alarak gerekli miktarda tütün ile piponuzu doldurmalısınız. Pipo çakmağı ile piponuzu yakmaya başlarken tütünün ortasından başlamalısınız. Daha sonra kenarlarında gezdirerek ilerleyin. Çakmak alevini pipoya değdirmemeye özen gösterin. Yakma işlemi esnasında birkaç kez derin nefes alarak piponuzun yanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Pipo çakmağının kalitesi

Pipo çakmağı almak isteyenler için piyasada birçok markanın ürünü bulunmaktadır. Zippo markası bunlardan biridir. Oldukça ünlü olan marka en çok tercih edilen pipo çakmaklarının arasında yer almaktadır. Benzinle çalışan çakmaklar pipo için kaliteli bir alev verirler. Çakmakların kasaları oldukça şık ve kullanımları da bir o kadar rahattır. Firmanın sunduğu garanti süreleriyle beraber çakmak ömrü oldukça uzundur. %100 orijinal olarak aldığınız ürünler pipo içindeki tütünü yakmanızı kolaylaştıran tasarıma sahiptirler. Bu tür ünlü markaların çakmakları yıllardır kanıtlamış oldukları kalite nedeniyle biraz maliyetlidirler. Eğer daha ucuza bir pipo çakmağına sahip olmak istiyorsanız bu tür seçenekler sunan markaların fiyatlarını karşılaştırarak seçiminizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ