Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmak Alırken Dikkat Edilecek Konular

Pipo fırınlanmış toprak, lületaşı, funda kökü gibi bir çok madde ile yapılmış olabilecek bir çeşit tütün içme aracıdır. Uç kısmında içine tütün koyulan bir hazne bulunur. Tütünler yakılarak tütün içilebilir. Tütün seçimi ise tamamıyla sizin zevkinize kalmış bir konudur. Beğendiğiniz bir tütünü seçerek piponun haznesine koyup içebilirsiniz. Ancak pipo kullanımı için ilk başta herkese aromalı tütünler önerilir. Aromalı tütün daha kolay içileceğinden pipo için daha iyi bir tercihtir. İhtiyacınız olan bir diğer aksesuar ise pipo maşasıdır. Tütünlerinizi koymak için oldukça önemli bir aparattır ve gerçekten pipo kullanan biri için vazgeçilmez bir aksesuardır. Ancak pipoyu sevenler için pipo çakmağı da oldukça önemlidir.   

PİPO TÜTÜNÜ NASIL YAKILIR VE İÇİLİR?

Öncelikle pipo içebilmek için kendiniz için seçtiğiniz bir pipoya ihtiyacınız var. Daha sonra eğer anlıyorsanız kendiniz için bir tütün seçmeniz gerekiyor. Ancak tütünün iyisinden ya da lezzetinden pek anlamıyorsanız gideceğiniz bir tütüncüden pipo tütünü istemeniz yeterli olacaktır. Tütünü de aldıktan sonra sıra piponuza tünü doldurup içmeye geldi. Ancak önce piponuzun haznesine ne kadar tütün dolduracağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Eğer yeni başlayan biri iseniz piponuzun üçte birini doldurmanız gerekiyor. Zaman ilerledikçe üçte ikisi ve daha sonra tamamını doldurarak içebilirsiniz. Böylelikle pipo haznesinde cake tabakasının oluşmasını sağlarsınız. Tütünü doldururken ilk üçte birini gevşek, diğer üçte birini biraz daha sıkı ve kalan kısmının tamamı çok sıkı doldurulmalıdır. Piponun hava alıp almadığı kontrol edilmelidir. Bunu pipo maşası yardımı ile yapabilirsiniz. Son olarak piponuzdaki tütünü pipo çakmağı ile yavaşça yakın ancak tütünde alev var iken içinize çekmemenizde fayda var.

PİPO ÇAKMAĞIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Pipo içerken yaktığınız tütün alevli iken içinize çekmemelisiniz. Bu ciğerlerinize ciddi zararlar verebilir. Aynı zamanda pipo çakmağı da tütüne çok yakın tutulmamalıdır. Bu yüzden pipo çakmağı ağır kokuya sahip gazla ile doldurulmamış olmalıdır. Çünkü gazın kokusu tütüne geçebilir. Bu durum hem sizin ciğerlerinize zarar verebilir hem de içtiğiniz tütünün kokusunu ve yapısını bozabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ