Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmağı Neye Göre ve Nasıl Seçilir?

Temel Reis karakterinden aklımızda kalan ancak bugün kullanımı devam eden ürünlerden biri olan pipo sigara ve ya puro gibi farklı bir tat veriyor. İlgi çekici olan pipolar diğer ürünlerden farklı bir şekilde tüketildiklerinden dolayı çakmakları da farklı oluyor. Pipo içerisi doldurulan bir aksesuar olduğundan dolayı alevinde kase gibi olan kısımdan içeri doldurulan tütün benzeri malzemeler ile buluşturulması gerekiyor. Bu nedenle pipo kullanıcılarının büyük bir kısmı pipo çakmağı neye göre ve nasıl seçilir düşüncesini taşıyabiliyor. Sizde bu tür bir merak içerisinde iseniz pipo çakmağınızı kaliteli markalardan ve piponuza uygun şekilde seçmeniz gerektiğini öncelikli olarak bilmelisiniz.

Pipo Çakmağının Yapısına Dikkat Edin!

Pipo çakmakları diğer çakmaklar gibi dikey bir şekilde ateşleme sistemine sahip değildir. bu nedenle de piponun içerisine gitmesi gereken alevler normal çakmaklardaki gibi dikey değil çakmağın yan kısmından dışarı çıkar. Buradan çıkan ateş pipoyu tutuşturacağından dolayı pipo çakmaklarında mümkün olduğunca dikey konumda olmayan modellerden seçmeye çalışmalısınız. Ayrıca pipo çakmağı neye göre ve nasıl seçilir dendiğinde piponuzun büyüklüğüne göre tercihte bulunmanızda fayda var. Çünkü her pipo çakmağı her pipo için yeterli olmayabilir. Pipo çakmağının kullanımı esnasında mutlaka pipoya zarar vermemesi gerekir. Seçim yaparken piponuzu yakmayı deneyin. Eğer ki çakmaktan çıkan alev piponuza zarar veriyorsa almamaya çalışın.

Markaya Önem Verin!

Pipo çakmaklarında yüzlerce marka bulunuyor. Bu markalar içerisinden hangisini alacağınız konusunda kararsız kalmakla birlikte hangi piponun hangi çakmakla daha uyumlu olacağı da merak ettiğiniz konular arasında yerini alabilir. Pipo çakmağı neye göre ve nasıl seçilir diye düşünmek yerine internet üzerinden kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Hangi kullanıcıların neler düşündüğünü ve pipo markaları hakkında neler dendiğini öğrenerek daha kolay seçimler yapabilirsiniz. Pipo çakmağı en az pipo seçimi kadar önemli konulardan biri olmakla birlikte marka konusunda da dikkat edilmesi gereken konular arasında yerini almaktadır. Marka araştırmasında bütçenize uygun ve istediğiniz özelliklere sahip olan ürünlere yönelmenizde fayda olacaktır. Ayrıca pipo çakmağınızın modelini de tarzınıza göre belirleyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ