Web sitemize hoşgeldiniz.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi; Atom Çayı

24 Eylül 2018

Kış aylarında daha fazla tercih edilen atom çayı, özel olarak üretiliyor. Naturpy markası tarafından üretilen çaylarda doğal bitki özlerinin kullanılması söz konusudur. Bu anlamda herhangi bir renklendiricinin kullanılmadığını baştan belirtmek gerek. Aynı zamanda koruyucu madde ile glikoz şurubunun da temin edilmediğini söylemeliyiz. GDO içermediği için de tamamen sağlığa dost olduğu açıktır. Kullanımı için de;

  • Sıcak olarak tüketilmesi gerektiğini söylemeliyiz.
  • Direk at – karıştır özelliğinden dolayı hazırlanışı bir hayli kolay olacaktır.
  • Sıcak su içerisinde birkaç dakika kadar demlenmesi yeterlidir.

Hastalıklara Karşı; Atım Çayı

Kış aylarında daha çok üst solunum yollarından hastalıklara yakalanırız. Bu tarz hastalıklar antibiyotik kullanımları ile geçiyor. Nitekim ilaç kullanmak yerine direk doğal yöntemlere de başvurulabilir. Örneğin atom çayı tüketerek boğaz ağrılarına son verebilirsiniz. Bunun yanı sıra vücut direncinin artması için de önerilen bitki çaylarından bir tanesidir.

Astım hastalığına dahi iyi geldiğini belirtmek gerek. Devamında hafif ya da yüksek dereceli grip hastalıklarında da temin edilebilir. Nezle ile karşı karşıya kalanlar dahi sıcak olarak tüketimine geçmelidir. Öyle ki balgam söktürücü özelliği ile de dikkat çekiyor. Son olarak bronşları açma özelliğinden kaynaklı da yine solunum yolu hastalıklarına birebir olduğu açıktır.

Atom Çayı İçerisinde Neler Var?

Direk atom olarak ifade edilmesinden kaynaklı içeriği merak konusu. Nitekim pek çok hastalığa iyi gelen bu özel çayın içerisinde herşeyin olduğunu da belirtmek gerek. Örneğin tarçın ile yenibahar özlerine sahiptir. Atom çayı karışımında karanfil ile zencefil kullanımına da yer verilmekte. Zerdaçal, Kuşburnu ve karabiberin de sunulması söz konusudur. Son olarak hipiskus dahi ilave ediliyor. Naturpy markası tarafından sunulan çayın içerisinde %100 organik özler mevcut durumda. Genel olarak da kış aylarında sıcak olarak temin ediliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ