Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Pipo Çakmağı Arayanlara Öneri ve Tavsiyeler

Hayatımızın olmazsa olmazları haline gelen, sigara veyahut tütün içenlerin yanlarından ayırmadığı en güzel aksesuarlardan biri çakmaktır. Bilhassa sigara veya tütün kullananların çakmağın kalitesine dikkat ettiği ve çakmağın kalitesine göre aldığı bilinmektedir. Pipo içimi tütün ve sigara içiminden farklılık göstermektedir. Pipo içmeye başlamadan önce içicinin yanında bulundurması gereken en önemli olmazsa olmaz araçlardan biri pipoyu yakmaya uygun pipo çakmağıdır. Peki, pipo çakmağı nasıl olmalıdır, kaliteli pipo çakmağı nasıl anlaşılır, kaliteli pipo çakmağı arayanlara öneri ve tavsiyeler nelerdir gelin bu sorulara birlikte cevap verelim.

Kaliteli Pipo Çakmağı Nasıl Olmalıdır?

  • Kaliteli pipo çakmağı olup olmadığını anlamak için çakmağın kromdan yapılıp yapılmadığına dikkat edin. Çünkü çakmağın kalitesini gösteren en belirgin özelliklerden birisidir.
  • Piponun ağızlık kısmı derin olduğundan yakılabilmesi de zordur. Bu yüzden çakmağın jet alev özelliğine sahip olması gerekir ki pipodaki tütün kolayca yanabilsin.
  • Kaliteli pipo çakmağının diğer özelliklerinden biri de metal olması gerekmektedir. Her türlü düşmeye çarpmaya karşı uzun yıllar kullanılabilmesi için pipo çakmağının metal olması gerekmektedir. Metal olursa çakmağınızı uzun süre kullanabilirsiniz ve bu özellik de çakmağı kaliteli yapan en belirgin özelliktir.
  • Pipo çakmağının kalitesini anlayacağınız diğer bir özellik ise çakmak gazının doldurulabilir özellikte olmasıdır. Çakmaktaki gaz azaldığında tütünü yakamayabilir ve çakmağı atmak yerine doldurulabilir olanı tercih edin.
  • Pipo tütünü diğer tütünler gibi kolay yanabilen tütünler değillerdir. Kaliteli pipo çakmağının bir diğer özelliği ise alev sıcaklığının 3000C derece ve üzerinde olmasıdır. Eğer çakmağın alev gücü 3000C derecenin altında ise pipo tütünü yanmayabilir.

Kaliteli pipo çakmağı arayanlara öneri ve tavsiyeleri yukarda 4 özellikte belirtmeye çalıştık. Eğer ki bu özelliklere dikkat ederseniz kaliteli pipo çakmağını elde etmiş olursunuz. Siz de sigara yerine pipo tercih ediyorsanız çakmağınızı kaliteli seçin ki piponuzu rahat ve keyifli bir şekilde içesiniz. Kaliteli pipo çakmakları diğer çakmaklara nazaran üretimde daha hassas ve titizlikle çalışılmasından dolayı fiyat olarak farklılık göstermektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ