Web sitemize hoşgeldiniz.

Hırka Yakası Nasıl Örülür?, Dikişsiz Hırka Yapılışı Yaka Kesimi

Hırka yakası nasıl örülür ve nasıl modellendirilir sorusu dikkatle incelenmelidir. Bebek hırkası yakalarından yetişkin hırkası yakalarına kadar bütün modellerde uygulayabileceğiniz orijinal yöntemler bulunmaktadır. Özellikle belirgin bir yaka istiyorsanız hırkanın geri kalan kısmı ile zıt bir renkte ya da yakın olsa da farklı tonlarda bir ip seçmelisiniz.

Yaka Kısmı Nasıl Oluşturulur?

Hırka yakası nasıl örülür sorusunun yanıtını bazı kişileri direkt olarak şişle verirken bazıları da tığ işi ile vermektedir. Bu örnek kapsamında şiş ile kısa sürede modelinizin yakasını oluşturabilirsiniz.

  • Başladığınız model kaç imek olursa olsun en sol kısmından işleme başlamalısınız.
  • Şiş aracılığı ile her ilmeğin içerisinden farklı renkteki ipi geçirmelisiniz.
  • Yaka toplama işlemi sırasında tüm ilmekler tamamlanana kadar bu işlem yapılmaya devam eder.
  • Modelinizde artırmalar bulunuyorsa bu artırmaları atlamalısınız. Klasik olarak işlenmiş olan ilmekler üzerinden yaka toplaması yapılır.
  • Selanik örgü modelini oluşturacak şekilde ikinci sırayı oluşturmalısınız. Yakanın genişliğini ne kadar istiyorsanız ona uygun olarak sıra sayısını belirleyebilirsiniz.
  • Klasik bir yaka için 35-40 sıra yeterli olacaktır. Bu şekilde Polo yaka olarak tabir edilen görüntüyü elde edebilirsiniz. Hem hırkalarınızda hem de kazaklarınızda kullanabilirsiniz.

Hırka yakası nasıl kesilir konu başlığı hakkında bu detayları dikkate alarak kısa sürede hırkanızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Şiş ve Yün Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Hırka yakası nasıl örülür konu başlığında şiş ve yün seçimi de oldukça önemlidir. Özellikle son senelerde tahta şişler sıklıkla kullanılmaktadır. Büyük numaralı şişler daha salaş ve geniş ilmekli sonuçlar verirken küçük numaralı şişler ilmeklerin daha minik bir hale gelmesine neden olacaktır. Modelinizin nasıl olmasını istiyorsanız seçiminizi isteğinize göre yapabilirsiniz.

İp seçiminde de özellikle tahriş etmeyecek vücudu olumsuz yönde etkilemeyecek organik markaların tercih edilmesi gerekir. Bu ürünlerin fiyat bir kademe daha yüksek olsa da elde edilecek olan kalite en üst noktada olacaktır. Bebekler için hırka yapan kişilerin daha a dikkatli olması gerekir. Aksi takdirde çocukların hassas ciltlerinde alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Hırka yaka modelleri boğaz kısmını sıkmayacak şekilde tasarlanmalıdır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ