Web sitemize hoşgeldiniz.

Gül Ağacı Pipolar İlgi Çekiyor

Pipo denildiği zaman akla genellikle, edebiyatçı ya da denizciler geliyor. Çünkü geçmişte bu ürünü kullanan kişiler genellikle edebiyat çevrelerindeki şair ve yazarlardı. Bunun yanı sıra ilk defa Amerika kıtasına giden ve bu ürünü Avrupa’ya getirenler de yoğun bir şekilde pipo kullanmaktaydı. Bu açıdan bakıldığı zaman piponun, mesleklere dair bir fikir verdiğini söylemek doğru olacaktır. Ancak bu durum son senelerde bir değişiklik içerisine girmiştir. Birçok kişi pipo tercih etmekte ve bu pipo ile oldukça eğlenceli vakitler geçirmektedir. Bu noktada en çok tercih edilen ve satılan pipo çeşidinin gül ağacından yapılan pipo olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra diğer malzemeler de pipo üretiminde tercih ediliyor. Pipo aksesuarları bu noktada bilinmesi gereken yardımcı aparatlar içerisinde yer alıyor.

Pipo Nasıl Doldurulur?

Pipo tam anlamı ile bir kültürdür. Bu kültürü bilmek ve ona göre yaşamak lazımdır. Bu kültürün parçası olan pipo doldurma işlemi son derece özenli bir şekilde yapılmak zorundadır. Pipo haznesinin en alt kısmına tütün yerleştirirken bunu gevşek olarak yapmak gerekmektedir. Bu yüzden tütün biraz yayılmalıdır. Hatta tütünlerin arasında boşluklar da çok olmamak kaydı ile kalabilir. Bunun yanı sıra diğer tabakaya geçtiğiniz zaman tütünün daha sık olması kuralı ortaya çıkar. Son tabaka ise tam anlamı ile en sıkı şekilde yerleştirilmelidir.

Pipo Yakımı Nasıl Olmalıdır?

Pipo yakma noktasında kibrit ya da normal çakmak kullanılabilir. Fakat bu aparatların bir takım handikapları vardır. Çünkü iki ürün de kokusu ile tütün keyfini berbat edebilir. Bu yüzden kokusu olmayan özel çakmaklar kullanılmalıdır. Bu çakmaklar ile birkaç saniye boyunca tütünü yakmak gerekmektedir. Harlama işlemi ile beraber çekim yaparak bunu sağlamak mümkündür. Bu şekilde yanma işlemi başarılı olacaktır.

Pipo Nereden Satın Alınır?

Pipo almak çok merak edilen konulardandır. Nasıl bir pipo alacağını bilmeyenler, internet üzerinden alma işlemini sağlayan siteleri ziyaret edebilirler. Bu şekilde detaylı bilgilere sahip olmak da mümkündür. İsterseniz tütün malzemeleri satan yerleri de tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ