Web sitemize hoşgeldiniz.

Gribe Karşı Bal – Zencefil İkilisi

21 Eylül 2018

Zencefil genel olarak çay şeklinde tüketilmekte. Ancak bunun yanı sıra direk bal ile de karışıma yer verilebilir. Üstelik bu karışımın başta gribe bir hayli iyi geldiğini belirtmek gerek. Şöyle ki bal ile zencefil ikilisi genel olarak solunum yolu rahatsızlıklarında tüketiliyor. Zencefil bal ikilisini temin etmek isteyenler ise başta karışımın nasıl yapıldığını merak ediyor. Öncelikle hazırlanış aşamalarına göz atacak olursanız;

  • Öncelikle 4 adet zencefilin kabuklarını soymanız gerekmekte.
  • Soyduktan sonra rendelenmesi ve kıyılması önemlidir.
  • Kıyılması neticesinde ortaya çıkan suyun süzülmesi de gerekiyor.
  • Cam bir kavanoz içerisine zencefili koyun ve üzerine 1 su bardağı kadar bal ekleyin.
  • Karıştırın ve bozdolabında muhafaza edin.

Zencefil – Bal Faydaları Nelerdir?

Bu ikilinin faydaları saymakla bitmiyor. Örneğin astım hastalarının da temin ettikleri karışımlardan bir tanesidir. Bu anlamda sadece zencefil bal karışımına yer verilmez. Aynı zamanda içerisine karabiber de eklenmesi daha faydalı olacaktır. Astımın etkilerini en aza indirmek için bu karışımdan yola çıkılabilir. İltihap önleyici olmasından dolayı da tavsiye edilmekte.

Solunum yollarında meydana gelen pek çok problemin de önüne geçiliyor. Örneğin balgam söktürücü özelliği ile de dikkat çekiyor. Sürekli olarak öksürük sorunları ile karşı karşıya kalanlar bu yüzden tüketebilir. Aynı zamanda boğaz ağrısına da iyi gelecektir. Sürekli olarak burnu akan kişilere dahi önerilen karışımlardan bir tanesidir.

Zencefil Ve Balın Sindirime Etkisi

Zencefil bal ikilisinin sindirime de iyi geldiğinden söz etmek gerek. Şöyle ki antioksidan özelliğinden kaynaklı olarak başta bağışıklık sistemini de destekliyor. Akabinde sindirim sisteminde meydana gelen sorunların da önüne geçmekte. Sadece 1 çay kaşığı kadar tüketilmesi dahi rahatlamanıza etki edecektir. Sindirimin hızlanması için de yine tüketimine geçilebilir. Bağırsakların kontrollü bir şekilde çalışması için önerilen kürlerden bir tanesidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ