Web sitemize hoşgeldiniz.

Gözlük İpi Nasıl Örülür, Gözlük İpi Nasıl Yapılır

Örgü gözlük ipleri ve boncuktan yapılan gözlük ipleri ile günlük tarzınızı bile çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Özellikle kadınların gözlük ipleri konusunda oldukça ilgili oldukları belirtilmelidir. Siz de kısa sürede bu ipleri hazırlayarak kullanabilirsiniz. Daha koyu renklerden erkekler için de uygun modeller oluşturulabilmektedir. Bu konuda bir kısıtlama söz konusu değildir. Model boyutlarını da isteklerinize uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Gözlük ipi nasıl örülür sorusunun yanıtını arayan kişilerin boncuklar ile işlem gerçekleştirmesi adına şu detayları takip etmesi gerekir;

  • Gözlük sapı olarak kullanılması adına bir uç aparat satın almalısınız. Tuhafiyelerde uygun fiyatlardan satışa sunulmaktadır.
  • Misinanızı da bir iğneye geçirmelisiniz. İki tip boncuk kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Boncukların biri büyük biri küçük olmalıdır. İlk aşama olarak misinaya 8 adet boncuk almalı ve aparatın iç kısmından geçirmelisiniz.
  • Bu giriş kısmının akabinde 5 adet kum boncuk ve bir adet de renkli büyük boncuk almalısınız. Akabinde 3 adet daha kum boncuk ekleyerek sırayı tamamlayabilirsiniz.
  • Daha önce ilk aşamada oluşturulmuş olan yuvarlaktaki bir boncuğun ve daha sonra eklenmiş olan 5 kum boncuğun içerisinden geçirerek bahar dalınızı oluşturabilirsiniz. Aynı işlemleri tekrarlayarak gözlük ipinizi oluşturabilirsiniz.

Gözlük ipi nasıl örülür ve boncuklar ile nasıl süslenir konu başlığı altında dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Bu konuda hiçbir kısıtlama söz konusu değildir. Fakat kullanılan misina ya da ipin sağlamlığında muhakkak emin olmalısınız.

İğne Oyasından Yapılır Mı?

Gözlük ipi nasıl örülür konu başlığı altında daha süslü alternatifler dikkat çekmektedir. Özellikle iğne oyasının şık sonuçlar verdiği biliniyor. Tığ işi gözlük ipi konusunda kullandığınız ip kısmının oldukça kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz kalite daha yüksek olacaktır. Kısa bir süre içerisinde gözlük ipinizi hazır ederek kullanabilirsiniz. İğne oyası elinizde hazır olarak bulunuyorsa ya da yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız hazır olarak da satın alabilirsiniz. Bu oyaların arasına tığ ile zincir çekerek bir birin bağlamalısınız. Son olarak da gözlüğünüze monte etmelisiniz. İsteyen kişiler oyaların üzerine de ek boncuklar ekleyebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ