Web sitemize hoşgeldiniz.

Genital Siğiller (HPV), Genital Siğil Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Vücutta kontrolsüz bir şekilde çıkan sivilce şeklindeki yapılara genital siğiller denilmektedir. Bu siğiller ağırlklı olarak genital bölgelerin çeşitli yerlerinde oluşabilir. Örneğin çok fazla  siğil bulunan erkek üreme organları incelendiğinde ağırlıklı olarak bunların erkek üreme organının orta kısmında oluştuğu fark edilebilir. Genital siğiller ile mücadele etmek için birçok farklı yöntem kullanılmakla beraber, eğer müdahale edilmezse bu tarz sorunların ciddi anlamda yayıabileceği de birçok Tıp literatürü ve uzman tarafından belirtiliyor. Bunun nedeni ise bu siğiller belli bir süre sonra kalınlaşarak kanser hücresi haline de gelebilmesidir. Ayrıca genital siğillere sahip olan bir kişi ilişkiye girdiği karşı tarafa da bunları bulaştırabilir. Bu nedenle genital siğillerin çok yoğun bir şekilde bulaşan rahatsızlıklar olduğunu söyleyebiliriz.

Peki Genital Siğiller Nasıl Anlaşılır ?

Vücudun üreme organlarında küçük küçük sivilceler şeklinde görülen bu siğiller genellikle çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. Ayrıca genital siğil oluşan vücutta  görüntü dışında pek de bir rahatsızlık meydana gelmez. Genital siğiller karşı tarafa bulaşalabildiği için bu rahatsızlığa mümkün olduğunca dikkat etmek gerekiyor. Özellikle homoseksüel bireylerde anal siğiller çok sıkı şekilde görülebilir. Ayrıca oral seks yoluyla da bu rahatsızlık ağıza bulaşma gibi bir sorun da yaratabilir. Eğer genital siğiller ile yeteri kadar mücadele etmezseniz, büyük bir ihtimalle ilerleyen dönemlerde bunun çok daha fazla etrafa yayıldığını ve yaygın bir kansere de yol açtığını fark edebilirsiniz. Siğiller genellikle kanser türlerinden en çok cilt kanserine neden olur. Genital siğillerin en önemli belirtileri bunlarken bir diğer belirtisi ise bulunduğu yerde bir çok sıvı oluşturmasıdır.

Genital siğiller nasıl tedavi edilir ?

Her ne kadar tedavisi zor bile görülse Genital siğiller çeşitli haklı ve doğal yöntemlerle ortadan kaldırılabilir. Genital siğillerin tedavisi sırasında eğer hap kullanımı yöntemini tercih ediyorsanız, sizlere tam olarak bu bölgeye etki edecek haplar verilir. Ancak genital siğiller ile doğal yollarla mücadele etmek istiyorsanız bu bölgeye antioksidan etki yaratacak bazı materyaller sürmeniz gerekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ