Web sitemize hoşgeldiniz.

Eurojet Pipo Çakmak Alınır mı? Özellikleri ve Fiyatı

Pipo genelde filmlerde gördüğümüz yaşlıların kullandığı bir tütün aparatıdır. Ancak bizim bilmediğimiz bir şekilde seveni ve kullananı da çok. Uzun bir borusu ve ucunda tütün koyulan bir haznesi bulunuyor. Tabi birçok püf noktası var. Öncelikle içerken en alta gevşek, biraz üstüne daha sıkı ve en üste ise daha sıkı bir şekilde tütün doldurmak gerekiyor. Tütün ise tamamıyla sizin zevkinize kalan bir konu. Daha sonra tütünü uzun bir kibrit ya da özel bir pipo çakmağı ile yakmak gerekiyor. Tütünü yaktıktan sonra tütün üzerinde alev varken dumanın çekilmemesi gerekiyor. Çünkü bu sizin sağlığınız ve tütünün dağılımı için sorun çıkaracaktır. Çakmak ise bir başka dikkat edilmesi gereken önemli nokta. Çakmağınızın pipo için üretilmiş bir çakmak olması oldukça önemli.

PİPO ÇAKMAĞI NEDİR VE NASIL OLMALIDIR?

Pipo tütün doldurmak için özel tütün haznesi bulunan bir tütün içme aparatıdır. Hazneye tütünü belli bir seviyeye göre doldurmak gereklidir. Çünkü en lezzetli pipo içimini tütün haznesinde oluşmuş cake tabakası sağlar. Cake tabakası pipoyu kullandıkça oluşur. Piponun tütün haznesinin en dibi gevşek bir şekilde tütün koyarak doldurulur. Daha sonra yarıdan biraz daha fazlasına kadar ise sıkı bir şekilde doldurulmalıdır. Tütünün tamamı da sıkıca doldurulduktan sonra ise artık tek yapılması gereken şey tütünü yakıp piponun keyfine varmaktır. Ancak işte burada problem başlar. Çünkü pipo çakmağı kesinlikle pipoya özel olmalıdır. İçinde kokulu herhangi bir yanıcı gaz bulunmamalıdır. Kokulu gaza sahip çakmaklar piponun tütün haznesinin yapısını bozar. Bu da piponuzun ömrünü kısaltır. Aynı zamanda kokulu gazları olan ya da yağlı yapıda olan çakmaklar tütünün de tadını bozar.

PİPO ÇAKMAĞI FİYAT ARALIĞI NEDİR?

Pipo çakmağı pipo için özel üretilmiş bir aksesuardır. Bu yüzden pipo çakmakları diğer çakmaklara nazaran biraz daha pahalı olabilmektedir. Bulabileceğiniz en ucuz pipo çakmağı yaklaşık Beş Türk Lirası civarındadır. En pahalı pipo çakmağı ise Altı Yüz Türk Lirası civarındadır. Ancak alırken biraz daha kalitelisini almak tabi ki daha iyi bir seçim olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ