Web sitemize hoşgeldiniz.

Ertuğrul Gazi’nin Mezarı Nerede ?

26 Temmuz 2018

Gerek Osmanlı tarihi açısından gerekse de tüm Türk tarihi açısından çok ciddi bir yere sahip olan Ertuğrul Gazi, 1281 yılında Söğüt’te hayatını kaybetmiştir. Onun askeri dehası ile koca bir imparatorluğun tohumları yavaş yavaş atılmıştır. Peki Ertuğrul Gazi’nin mezarı nerede ? Ertuğrul Gazi’ nin mezarı Ertuğrul Gazi Türbesi Söğüt’te özel olarak yaptırılmıştır. Bu özel türbe her yıl düzenli olarak bir çok Osmanlı severin ziyaretine uğramaktadır. Tarihin en sevilen karakterlerinden bir tanesi olan Ertuğrul Gazi Türbesi en güzel yaptırılan Osmanlı padişah türbelerinden bir tanesidir.

Ertuğrul Gazi’nin mezarına nasıl gidilir ?

Ertuğrul Gazi ölümünün hemen ardından bir yıl içerisinde defnedildi. Osmanlı padişahları özel bir yere sahip olması nedeniyle Ertuğrulgazi için özel bir mezar yaptırılmıştır. Onu ziyaret etmek isteyen birçok kişi Ertuğrul Gazi’nin mezarı nerede sorusuna google arama motorlarında arttırmaktadırlar. Ertuğrul Gazi’nin türbesinin açık adresi ise; Türkmenbaşı Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi Söğüt / Bilecik tir. Bu adres üzerinden de rahatlıkla o noktaya ulaşım sağlanabilir. Ancak yine de bazı kaynaklarda nerede gömüldü ile ilgili bazı çelişkiler de mevcuttur

Ertuğrul Gazi nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

Ertuğrul Gazi ile ilgili çeşitli ölüm rivayetleri ortaya atılmaktadır. kendisi ile ilgili son dönemlerde yapılan birçok filmde kahramanlığı zirve noktalarında görülen Ertuğrul Gazi, Osmanlı’nın ilk göz ağrıdır denilebilir. Kendisi çok uzun bir zaman yaşamış ve 93 yaşında vefat etmiştir. Ertuğrul Gazi diğer birçok askeri isim gibi çarpışarak veya savaş meydanında değilde hastalanarak ölmüştür. Yaşlılığın getirdiği ağırlaşma durumu sonucunda Ertuğrul Gazi daha fazla dayanamamış ve 93 yaşında ölümü gerçekleşmiştir. Ancak yinede Ertuğrul Gazi neden öldü gibi soru işaretleri henüz tam olarak giderilmiş değildir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ