Web sitemize hoşgeldiniz.

Derin Ven Trombozu ve Akciğer Embolisi, Derin ven trombozu ve akciğer embolisinin tedavisi ve önlenmesi

Akciğer embolisis kendisini belli etmeden sinsi sinsi ortaya çıkar. Akciğer atardamarın tıkanmasına yol açarak kişinin ölümüne neden olur. Hastalık genel olarak kilolu kişiler, sigara kullananlar, şeker hastaları, masa başında çalışanlar, varis hastalığına sahip olanlar, uzun yol şoförleri, kanser hastalar, şeker hastaları vb. diğer hastalıklara sahip olan kişilerde daha sık görülür. Emboli belirtileri kendisini kolay kolay göstermez. Hayat bu hastalığın belirtisi fark edilmeyecek derecede azdır. AİDS ve meme kanserinden daha fazla can alan bu hastalığın erken teşhis edilmesi oldukça önemlidir.

Akciğer Embolisi Tedavisi Ne Kadar Sürer

Bu hastalığa sahip olan kişilerde bacak atardamarlarında meydana gelen pıhtıların koparak akciğere gitmesi sonucunda ölümcül bir hastalık doğar. Karaciğer damarını kapatan pıhtı akciğer dolaşım bozukluğu riskine sebep olmaktadır. Akciğer ambolisi akciğerlerin asıl görevi olan kanı oksijenlenmesini sağlamasına engel olur bu yüzden kişinin erken teşhis ile gözetim altın alınması önemlidir. Aksi taktirde yaşanan bu rahatsızlık kişinin hayatına sebep olabilir. Bu hastalığın tedavi süresi bünyeden bünyeye göre farklılık göstermektedir. Akciğer Embolisi Olanlar bir uzman tarafından gözlemlenmeli ve tedavisinin nasıl gerçekleşeceğine karar verilmelidir.

Akciğer Embolisi İyileşir Mi?

Akciğer emboliside diğer tüm ciddi hastalıklar gibi iyileşme ihtimaline sahiptir. Ancak burada en önemli durum erken teşhistir. Hastalığı erken teşhis etmek hayat kurtarır. Bu yüzden kendinizdeki değişimleri iyi gözlemleyin ve düzenli olarak sağlık kontrollerinizi gerçekleştirin bu sayede akciğer embolisi hastalığı ile karşılaştığınız zaman erken teşhis ediliri ve iyili-eşme şansızını artar. Her hastalıkta olduğu gibi Akciğer embolisinde de erken teşhis hayat kurtarır. Akciğer embolisi ölüm oranı meme kanseri ve AIDS hastalığının sahip olduğu ölüm oranından daha fazladır. Bu yüzden iyileşmek için hastalığa erken teşhis koyulmalıdır.

Akciğer embolisi bitkisel tedavi yolları ile tedavi etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak ilaç kullanımı ve doktor gözetimi şarttır. Bu hastalığa sahip olduğunu bilmeyen kişiler ani ölümler ile karşılaşırlar. Akciğerlerde yer alan damarların tıkanmasın ayo açan bu hastalık ciğerlerin oksijen üretmesine engel olur ve ani ölüm yaşanır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ