Web sitemize hoşgeldiniz.

Çil Maskesi Tarifleri

Çiller doğuştan olabildiği gibi güneşin etkileri sonucu da oluşabilen cilt lekeleridir. Bazı insanlar çilleriyle barışıkken bazı insanlar bu çillerden çok fazla rahatsızlık duyarlar. Çil lekelerini lazerle tedavi etmek mümkündür. Eğer lazer tedavisi düşünmüyorsanız, kullanacağınız doğal bakım ürünleriyle de çilleri azaltabilirsiniz. Zamanla çilleriniz yok olabilir. Çil maskeleri cildinizi hem beslerken hem çillerinizi yok eder.

Çil Maskeleri Nelerdir?

                1- Çil maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olanlar: 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurt.

Hazırlanışı: 1 çay kaşığı karbonatı ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruyana kadar bekledikten sonra ciltten ovarak bu maskeyi çıkartın. Çillerden kurtulabilmek için bu maskeyi ovarak çıkarmalısınız. Haftada bir kez uygulanması uydundur.

                2- Soğanlı Maske: 2 adet soğan, yeteri kadar elma sirkesi                                                                            Hazırlanışı: Soğanları rendeleyin. Çıkan suyu ayırıp posasını atın. Çıkan soğan suyu kadar soğan suyunun üzerinde elma sirkesini de ekleyin. Oluşan bu karışımı cildinize pamuk yardımıyla uygulayın. Karışım cildinizi yakacaktır fakat endişe edilmesi gereken bir durum değildir. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

 3- El Kremli Maske: Mısır unu, el kremi, biraz kil, su                                                                                      Hazırlanışı: İlk etapta üç malzeme de eşit miktarlarda karıştırılır. Mısır unu çilin renklerini açmada birebirdir. Kremin kullanılma nedeni ise kıvamı iyi bir karışım elde etmektir. Suyu da yeteri kadar ekledikten sonra maskeniz kullanıma hazır hale gelmiştir. Bu maskeyi haftada bir kere cildinize uygulayabilirsiniz.

 Çillere Karşı Alabileceğiniz Önlemler

                Çillerinizin miktarı çok fazlaysa ve bu durumdan çok fazla rahatsızlık duyuyorsanız güneş ışınlarına fazlasıyla dikkat etmeniz gerekir. Güneş  ışınları cildinizi uzun süreli bir yorgunluğa hapseder, çillerinizi arttırır.

Çillerden kurtulmak için peeling uygulayabilirsiniz. Peeling kan akışını hızlandırarak cildi yeniler, uzun vadede olumlu sonuçlar verir.

Peeling tarifi; Şeker ve su karıştırılıp cilde sürülür. Masaj yaparak sürüp kan akışını hızlandırmanız gereklidir. Peeling yaparken kesinlikle tuz kullanmayın. Tuz cildinizi yakacaktır.

Bu işlemleri yaparken asla çillerinizin tamamen yok olacağı hevesine girmeyin. Çilleriniz sadece rengi çok fazla açılarak yokmuş gibi görünür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ