Web sitemize hoşgeldiniz.

Boom Beach Oyna, Kaliteli Oyunlar!

SuperCell şirketinin en son oyunu olan Boom Beach ile tüm akıllı telefon sahipleri mutlaka karşılaşmıştır. Öncelikli olarak SuperCell’in online oyun dünyasında bir numara olduğunu hatırlatmak gerekir. Yaptığı ve piyasaya sürdüğü oyunlar ile dünya çapında bir üne sahip olan SuperCell, bu başarısı oyun içi satın alma işlemleri ile birlikte büyük gelirler elde ederek maddiyatına da yansıtmayı başarmıştır.

SuperCell ilk olarak HayDay daha sonra Clash Of Clans ve son olarak da Boom Beach ile oyun sektöründe yoluna devam etmektedir. Boom Beach yine internet bağlantısı gerektiren online bir oyundur. Oyunda adalardan oluşmuş bir parsel size verilir ve burada gelişmeniz için çeşitli savunma silahları ve binalar size sunulur. Diğer adalara saldırarak ganimet elde edip adanızı geliştirebilirsiniz. Bu gelişim ile birlikte yeni savunma silahları ve askerler açılır. GameBot adı verilen gemi oyunun en önemli saldırı silahıdır. Saldırı başlangıcında GameBot ile düşman adasına atışlar yaparak en güçlü silahlarını yok edip devamında askerleriniz adaya salıp belli bir strateji geliştirip adayı yok edebilirsiniz. Clash Of Clans’ın aksine Boom Beach oyununda köy binasını yıkmak tüm binaların yıkılmasına ve savaşı yüzde yüz bir oranlar kazanmanızı sağlar. Yani rakibin ana binasını yıkmak demek savaşı kazanmanız ve tüm ganimeti almanız demektir. Mevcut tüm binaları yıkıp ana binayı yıkmayı başaramazsanız savaşı kaybeder ve hiç bir ganimet alamazsınız. Clash Of Clans oyununda askerler kafalarına göre hareket etmektedir. Ki bu durum çoğu oyuncu tarafından handikap olarak gözükmekteydi. Boom Beach oyunu ile bu sorun ortadan kaldırdı ve hava fişeği adı verilen işaretleyici ile askerlerinizin gitmesini istediğiniz yere gitmelerini sağlayabiliyorsunuz. Hava fişeğini nereye atarsanız askerleri o tarafa doğru hareket ediyor.

Oyunun askerlerinden bahsedecek olursak;

Ağı Silahlı: Oyunda ilk olarak saldırıya geçirilen birlik olarak kullanılır. Elinde bulanan ağır silahı sayesinde hiç durmadan ateş edebilir ve canı hemen bitmez. Gelişmiş seviyedeki bir ağır silahlı asker uzun süre rakibin savunmalarını oyalayabilir. Ağır silahlı asker savunmaları oyalarken diğer askerleriniz ile binaları yok edebilirsiniz. Oyunda en çok kullanılan ve her donanmada en az bir yada iki tane olması gereken birimler arasındadır. Seviyelerine göre yıkım güçleri ve rakiplere verdikleri zararlar aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Piyade Er: Piyade erler ellerinde tüfek benzeri silah ile tek sefer ateş ederler ve her atışta tek mermi atarlar. 1-2 saniye aralıklarla atışlarına devam ederler. Tek başlarına bir birlik pek etkili olmasa da bütün donanma Piyade Erlerden oluşuyor ise yıkım güçleri hayli yüksektir. Gelişmiş leveldeki erler her aşamada sizin işinize yarayacaklardır. İstatistikleri ve yıkım güçleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Zooka: Elinde roket atar benzeri bir silah bulanan bu zayıf ve ince bayanlar dayanıklılık olarak oldukça hassastırlar. Her hangi bir savunma silahının ateşine maruz kaldıkları ilk anda ölürler. Bu nedenle savaş stratejinizi geliştirirken Zookaları korumalı ve onları savunma birimlerinden uzak tutmalısınız. Menzil olarak çok mesafeye sahip atışlar yapabilen Zookalar, ciddi manada rakibe zarar verirler. Bir araya geldiklerinde tek vuruşta bir çok binayı indirebilirler. Her donanmada kurtarıcı olarak kullanılabilirler. savunmaların menzilleri dışında kaldıkları sürece çok yararlı olacaklardır. Hasar puanları ve istatistikleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Savaşçı: Savaşçı Boom Beach oyunun en çok tercih edilen askerleridir. Genel olarak kullanıcılar arasında sarı adam olarak da bilinmektedir. Oyuncular sarı adamları çok fazla kullanırlar ve oldukça etkili askerlerdirler. Hızlı olmaları ve hasar puanları oldukça yüksektir. Bu nedenle kısa sürede düşman adayı yerle bir edebilirler. Direkt olarak köy binasına yönlendirilirlerse ve de koruma yapılırsa kısa sürede tüm ganimetleri toplayabilirsiniz. Oyunun en dikkate değer askerlerinin ilk sırasında Savaşçılar yer alır .Seviyelerine ve verdikleri hasar puanlarına göre istatistikleri aşağıdaki gibidir.

Tankçı:  Tank hepimizin bildiği üzere ağır makineli ve top atan bir araçtır. Oyunda yapılan tanklar adalara salınırken enerji kullanırlar. Çok aşırı dayanıklı olmalarına rağmen Boom Toplarına karşı savunmasızlardır. Mayınlara karşıda etkili değillerdir. Bunun dışında diğer savunma silahları tankları kolay kolay yok edemezler. Çok yavaş hareket ettikleri için can sıkıcı olan tanklar hasar puanı olarak da ortalama seviyedelerdir. İlerleyen sevilerde oldukça güçlenen tankların tek handikabı yavaş olmalarıdır. Savaş süresi içersinde bitirilmelidir. Bu süre bazen tanklarla adayı yok etmek için yeterli olmamaktadır. Tank saldırılarında hedef direkt olarak ana bina olmalıdır. İstatistikleri aşağıda ki gibi sıralanabilir.

Sıhhiyeci: Özellikle güçlü askerlerin kısa sürede ölmemesi için oyunun ilerleyen sevilerinde açılan sıhhiyeciler askerlere ve birliklere can verirler. Bu oyunda savaş anında oldukça önemli bir durumdur. Sarı adamlara verilecek ikinci bir can savaşı kazanmak adına çok önemli bir adım olacaktır. İstatistikleri levellerine göre aşağıdaki gibidir.

Boobm Beach oyununda sürekli güncellemeler gelmektedir. Savunmalar binalar ve denizaltı ile ödüller kazanmak gibi yenilikler gün geçtikçe geliştirilmektedir. Boobm Beach oyunu Clash Of Clansın başarısını henüz yakalayamamış olsa da HayDay oyunun verilerine ulaşmış ve geçmek üzere olan bir oyundur. Kısa zamanda bir çok oyuncu tarafından oynanmaya başlanmıştır. SuperCell üç oyunu ile zirvede yerini korurken alınan bilgilere göre yeni ve çok değişik bir oyunun hazırlığı içinde oldukları da konuşulmaktadır.

Online oyunlar özellikle akıllı telefonlarda son zamanlarda çok büyük bir sektör oluşturmaktadırlar. İnsanları kısa süreli sorunlardan ve monotonluktan kurtararak ve zevk veren bu oyunlar gelişerek yerlerini sürekli tazelemekte ve yeni projeler ile kullanıcılarının karşılarına çıkmaktadırlar.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ