Web sitemize hoşgeldiniz.

Bıyık Nasıl Çıkar

Vücudumuzun bazı bölgelerinde kıl çıkmasına engel olamayız. Yaratılış itibariyle vücudumuzun farklı noktalarında özellikle ergenlik dönemi sonrasında kıllar çıkmaya başlar. Ancak özellikle yüz bölgesinde çıkan kıllar erkekler açısından çok farklı anlamlar barındırır. Çünkü yüz bölgesinde ve dudak üstünde çıkan, adına ‘bıyık’ dediğimiz kıl topluluğu erkekler açısından bir tarz şeklidir. Hatta öyle ki erkekler bıyıklarına verdikleri şekillerle siyasi eğilimlerini bile yansıtabilirler. Kısacası bıyık erkekler için önemlidir. Ancak bazı erkeklerde bıyık çıkmaz. Bu nedenle bıyık çıkmayan erkekler “bıyık nasıl çıkar” sorusunun cevabını ararlar hep. Dolayısıyla biz de bu yazımızda erkekler tarafından sorulan bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

Sarımsak Sürmek

Bıyık, saç sakal çıkarmada en etkili yöntemlerden birisi kıl çıkmayan bölgeye sarımsak sürmektir. Çünkü sarımsak, içindeki enzimler ve asitler sayesinde kıl çıkmayan bölgedeki deriyi harekete geçirerek orada kıl çıkmasını sağlar. Zaten sarımsak doğal yapısı itibariyle insanların kafasındaki saçlara benzeyen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden doğada var olan bu bitkinin insanlardaki saç ve bıyık eksikliklerini kapatma özelliği olduğu keşfedildi. Eğer bıyıklarınız çıkmıyorsa bu durumda bir diş sarımsağı ezerek onun suyunu gece yatmadan önce dudaklarınızın üstüne masaj yaparak sürmeniz gerekir. Tabi ki sabah işe gitmeden yüzünüzü sabunla yıkamayı unutmayın çünkü iş arkadaşlarınız sizden gelen derin sarımsak kokusundan dolayı rahatsız olabilir. Eğer azimli bir şekilde bu işlemi 2 hafta boyunca yaparsanız bıyıklarınızın çıkmaya başladığını görecek ve bıyık nasıl çıkar sorusunun cevabını almış olacaksınız.

Zeytinyağı İle Ovmak

Bıyıklarınız çıkmıyorsa ve bunun genetik bir şey olmadığını düşünüyorsanız. Bu durumda yapmanız gereken şey dudaklarınızın üst kısmını zeytinyağı ile ovmaktır. Ancak bu işlem için Ege Bölgemizde yaşayan şirin bir Egeli teyzeden alacağınız saf zeytinyağını kullanmalısınız. Çünkü saf ve işlenmemiş zeytinyağının içindeki proteinler ve asitler sizin derinize nüfuz ederek o bölgede kıl çıkmasını sağlayacaktır. Saf zeytinyağını bıyık bölgenize sürdükten sonra yarım saat bekleyip sonra yüzünüzü yıkamanız yeterli olacaktır. Tabi ki bu işlemi 1 ay boyunca aralıksız bir şekilde yapmanız gerekir.

Gördüğünüz gibi bıyık nasıl çıkar sorusuna cevap olarak anlattığımız yöntemler tamamen doğal yöntemlerdir. Çünkü insan vücudu doğal olmayan şeyleri kabul etmekte zorlanır. Bu nedenle bir sorun için doğal çözüm varsa önce o doğal yöntem denenmelidir. Eğer doğal yöntemlerden bir sonuç alınamıyorsa bu durumda ilaç kullanımına geçilmesi gerekir. Ayrıca belirtmiş olduğumuz yöntemler azim ve kararlılık isteyen yöntemlerdir. Ancak bıyığınız çıkmadığı için kendinizi kötü hissediyorsanız ve bıyığınızın olması sizin için önemliyse bu durumda bahsettiğimiz yöntemleri aksatmadan uygulamak sizin için zor olmayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ