Web sitemize hoşgeldiniz.

5 güne 5 kilo

30 Haziran 2018

Bu diyet en çok kilo verdiren diyettir fakat en riskli diyetlerden de biridir. Kilo vermek için 5 gün adeta kadınlar kendilerine eziyet etmektedir. Bu diyet programı eğer uygulanacaksa 5 güne 5 kilo diyeti 5 günden fazla uygulanmamalı ve bir daha uygulanmak istenirse son uygulamanın üstünden en az 3 ay geçmiş olması gerekir.

  • Bu diyete patates diyeti de denmektedir. Çünkü ilk 3 gün boyunca haşlanmış patatesten başka hiçbir şey yenmiyor.
  • 4 günde de patates tüketilir fakat bu sefer ekstradan bir de meyve vardır. gün içinde bir taneyi geçmeyecek şekilde meyve tüketilir.
  • Aynı günün akşam yemeği ise patatesin yanında bir adet haşlanmış tavuk budu ileve ediliyor.
  • 5 gün ise yine patates yemeye devam edilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Diyet

Bu tür diyetler uygulanırken bir yandan da bol miktarda su içilip hareket edilebilirse biraz da spor yapılır. Fakat 5 güne 5 kilo diyeti uygulayan kişilerin gündelik hayatı sekteye uğramaktadır. Hiçbir şekilde hali kalmayan insanlar evden dışarı çıkmazlar patates ile intihar olarak da bilinen bu diyet uygulaması sonucu bir ok genç kız hayatını kaybetmiştir. 5 gün bile dayanılması zorken aynı diyeti daha fazla yaparak daha fazla kilo vermek niyeti asla taşınmamalıdır. Bu tür bir diyeti vücut en fazla 5 gün kaldırabiliyor daha fazlasını kaldırmayarak iflas ediyor. 3. Günde yeni ürünlerin girmesinin tek nedeni budur.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ